Paso arba asmens tapatybės kortelės keitimas/išdavimas vaikams (iki 16 metų)

Sukurta 2021.09.21 / Atnaujinta 2022.12.12 17:01

Dokumentai priimami tik iš anksto internetu užsiregistravus priėmimui.

Registruodamiesi priėmimo datą ir laiką pasirinksite patys.

Kreipiantis dėl vaiko nuo 2 metų iki 16 metų amžiaus paso ar asmens tapatybės kortelės išdavimo/keitimo, turi dalyvauti ir jis pats.

Prašymų pildyti iš anksto nereikia. Jie bus užpildyti priėmimo ambasadoje metu.

Prašymą ir kitus vaiko pasui arba asmens tapatybės kortelei išduoti reikalingus dokumentus pateikia vienas iš vaiko tėvų (įtėvių) ar globėjas (rūpintojas) arba socialinės globos įstaigos atstovas. Jeigu prašymą pateikia vaiko globėjas (rūpintojas) ar socialinės globos įstaigos atstovas, turi pateikti paskyrimą globėju (rūpintoju) ar atstovavimą patvirtinančius dokumentus ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Vaikui, kurio tėvai (įtėviai) išsituokę, asmens tapatybės kortelė ir (ar) pasas išduodami ar keičiami vieno iš tėvų (įtėvių), su kuriuo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta, prašymu arba pastarojo rašytiniu sutikimu – kito iš tėvų (įtėvių) prašymu.

.

Jeigu tėvai yra išsituokę, dėl paso ar asmens tapatybės kortelės išdavimo/keitimo gali kreiptis: tas iš tėvų, su kuriuo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta – pateikdamas tai patvirtinančią teismo nutartį; kitas iš tėvų – pateikdamas tėvo, su kuriuo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta, rašytinį sutikimą (parašas turi būti patvirtintas notarine ar jai prilyginta tvarka); jei vaiko gyvenamoji vieta nenustatyta, tuomet pateikiamas dokumentas, kuriuo nutraukta santuoka (teismo sprendimas dėl santuokos nutraukimo).

Paso arba asmens tapatybės kortelės keitimas/išdavimas vaikui iki 16 m., gali užtrukti iki dviejų mėnesių nuo prašymo pateikimo dienos.

Keičiamo paso arba asmens tapatybės kortelės ambasadoje palikti nereikia.

Reikalingi dokumentai:

  • Vaiko pasas arba asmens tapatybės kortelė (jeigu neprarasti).
  • Vieno iš tėvų arba globėjų, kuris atvyks su vaiku, galiojantis pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jeigu tėvai yra išsituokę, dėl paso ar asmens tapatybės kortelės išdavimo/keitimo gali kreiptis: tas iš tėvų, su kuriuo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta – pateikdamas tai patvirtinančią teismo nutartį; kitas iš tėvų – pateikdamas tėvo, su kuriuo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta, rašytinį sutikimą (parašas turi būti patvirtintas notarine ar jai prilyginta tvarka); jei vaiko gyvenamoji vieta nenustatyta, tuomet pateikiamas dokumentas, kuriuo nutraukta santuoka (teismo sprendimas dėl santuokos nutraukimo).
  • Vaiką nufotografuosime ambasadoje. Tai papildomai nekainuoja.
  • jei nebuvo deklaruotas išvykimas iš Lietuvos Respublikos - užpildoma išvykimo iš Lietuvos Respublikos deklaracija (pildoma ambasadoje);
  • Konsulinis mokestis už paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimą. Už konsulines paslaugas ambasadoje atsiskaityti galima tik banko kortele (išskyrus American Express);

Jeigu išduotą pasą ar asmens tapatybės kortelę pageidaujate gauti paštu:

  • jei kreipiamasi dėl paso išdavimo, vokas su užklijuotu registruoto laiško (REK) lipduku bei apmokėtas iki 100 g. (vienas vokas vienam dokumentui).
  • jei kreipiamasi dėl asmens tapatybės kortelės vaikui iki 14 metų, vokas su užklijuotu registruoto laiško (REK) lipduku bei apmokėtas iki 50 g. (vienas vokas vienam dokumentui).
  •  jei kreipiamasi dėl asmens tapatybės kortelės vaikui nuo 14 metų, reikalingi 2 vokai su užklijuotais registruoto laiško lipdukais (REK), apmokėti iki 50 g.
  • Čia rasite instrukciją kaip išsispausdinti REK lipduką iš Postnord puslapio.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha