Santuokos registravimas ambasadoje

Sukurta 2018.10.26 / Atnaujinta 2023.01.06 10:30

Lietuvos Respublikos piliečiai gali sudaryti santuoką Lietuvos ambasadoje. Abu Lietuvos Respublikos piliečiai turi atvykti į Lietuvos ambasados konsulinį skyrių ir pateikti prašymą. Prieš atvykdami nepamirškite iš anksto internetu užsiregistruoti priėmimui.

Prašymo įregistruoti santuoką forma.

Prašymai gali būti teikiami:

  • atvykus į ambasadą asmeniškai, prieš tai iš anksto užsiregistravus į priėmimą, pateikus galiojančius asmens tapatybės dokumentus ir vietoje užpildžius ir pasirašius prašymą.
  • registruotu paštu ar per kurjerį, laikantis šių reikalavimų:
  • prašymas turi būti originalus, t. y. su aiškiai matomais ranka pasirašytais originaliais parašais (gali būti atsiųsti ir du atskiri prašymai);
  • prie prašymo įregistruoti santuoką originalo turi būti pridėtos Lietuvos Respublikos pasų arba asmens tapatybės kortelių kopijos (atvykus į ambasadą įregistruoti santuokos būtina su savimi turėti originalius asmens tapatybės dokumentus, kurių kopijos buvo pateiktos paštu ar per kurjerį);
  • prie prašymo turi būti pridėtas patvirtinimas apie sumokėtą konsulinį mokestį už santuokos įregistravimą.

Ambasadoje užpildomas prašymas, pateikiami dokumentai ir susitariama dėl santuokos sudarymo datos. Remiantis Lietuvos įstatymais, santuoką galima sudaryti ne anksčiau kaip vienas mėnuo nuo prašymo pateikimo dienos. Esant svarbioms priežastims (nėštumas, sunki liga, išvykimas į tolimojo plaukiojimo reisą ar atlikti karinės užduoties užsienio valstybėje, išvykimas į diplomatinę tarnybą) santuoka gali būti registruojama nepraėjus mėnesiui, bet praėjus ne mažiau kaip 2 savaitėms nuo dokumentų pateikimo dienos. Tokiu atveju reikia pateikti dokumentą, patvirtinantį nurodytą svarbią priežastį (dokumentas turi būti išverstas į lietuvių kalbą ir patvirtintas pažyma Apostille).

Pavardės sutuoktiniams suteikiamos vadovaujantis Civilinio kodekso 3.31 straipsniu. Tuo atveju, kai vyras pasirenka savo sutuoktinės mergautinę pavardę, jam suteikiama vyriška pavardės forma, jai – moteriška pavardės forma.

Prašymo pateikimo dieną Jums paaiškinsime santuokos sudarymo eigą, aptarsime ceremonijos detales, atsižvelgsime į Jūsų pageidavimus ir atsakysime į visus Jums kylančius klausimus.

Kokių dokumentų reikia?

  • Abiejų asmenų Lietuvos Respublikos pasų ar asmens tapatybės kortelių.
  • Deklaruoti išvykimą iš Lietuvos, jei dar nesate deklaravę. Deklaraciją užpildysite ambasadoje. Jei turite nepilnamečių vaikų, reikės deklaruoti ir jų išvykimą, atsineškite jų pasus.
  • Prašymo sudaryti santuoką, kurį užpildysite ambasadoje.
  • Konsulinio mokesčio už santuokos įregistravimą ir santuokos sudarymo įrašą liudijančio išrašo išdavimą (jei pageidaujate).

Ką reikia žinoti atvykstant į ambasadą sutartą ceremonijos dieną?

  • Santuokos ceremonijos ambasadoje dažniausiai vyksta penktadienio popietėmis.
  • Atvykti siūlome 15 minučių iki sutarto laiko.
  • Sudarant santuoką, turi dalyvauti du liudininkai. Liudininkus pasirenkate patys. Jie gali būti ir ne Lietuvos piliečiai. Liudininkai turi su savimi turėti savo asmens tapatybės dokumentus.
  • Vestuvės - didelė šventė. Ambasada stengiasi, kad Jūsų apsilankymas tokia svarbia proga būtų Jums malonus. Taip pat norime maloniai Jums priminti, kad ambasadoje Jūsų vestuvių ceremonijos metu vyksta darbas įprasta tvarka.
  • Santuokos dieną ceremonijos eiga yra pritaikoma specialiai Jums. Pavyzdžiui, iš anksto susitarus, ambasada gali pasiūlyti taurių Jūsų atsineštam šampanui išpilstyti, vazą gėlėms ir t.t. Taigi, pateikdami prašymus, drąsiai klauskite ir išsakykite savo pageidavimus, o jei pasikeičia sutartas svečių skaičius, atvykimo laikas, prašome ambasadą informuoti iš anksto.
  • Jei pageidaujate, santuokos ceremonijos pabaigoje Jums, jaunavedžiai, yra įteikiamas Lietuvos Respublikos santuokos sudarymo įrašą liudijantis išrašas.

 

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha