Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas dalyvavo diskusijoje apie demokratijos ateitį Baltarusijoje

Sukurta 2021.01.29 / Atnaujinta 2021.01.29 14:51
  Viceministras M. Adomėnas dalyvavo diskusijoje apie demokratijos ateitį Baltarusijoje

  Sausio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Londone vykusioje virtualioje diskusijoje, kurios metu buvo aptarta demokratijos Baltarusijoje ateitis praėjus beveik 6 mėnesiams nuo prezidento rinkimų.

  „Turime būti vieningi ir nuoseklūs savo veiksmais ir daryti didesnį spaudimą A. Lukašenkos režimui bei traukti atsakomybėn tuos, kurie vykdo žmogaus teisių pažeidimus. Tarptautinės bendruomenės tarpininkavimo pastangos visų pirma turėtų būti sutelktos į laisvų ir sąžiningų prezidento rinkimų surengimą Baltarusijoje 2021 metais ir visų politinių kalinių paleidimą“, - teigė viceministras M. Adomėnas.

  Renginyje buvo diskutuojama, kokios strategijos turėtų laikytis tarptautinė bendruomenė Baltarusijos atžvilgiu, kaip šalys galėtų padėti sustabdyti smurtą prieš beginklius protestuotojus ir užtikrinti taikų valdžios perdavimą. Diskusijos dalyviai vieningai išreiškė paramą Baltarusijos žmonėms ir konstatavo, jog A. Lukašenkos diktatūrai artėja  pabaiga.

  „Lietuvai Baltarusijos žmonių demokratija, žmogaus teisės, stabilumas ir gerovė yra ypač svarbūs. Galutinė sėkmė priklausys nuo to, ar visa euroatlantinė bendruomenė kartu palaikys ir padės Baltarusijos tautai“, - teigė Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus.

  Renginyje taip pat dalyvavo Lenkijos užsienio reikalų ministras Marcinas Przydaczas, Jungtinės Karalystės Europos kaimynystės jaunesnioji ministrė Wendy Morton, Sviatlana Cichanouskaja ir buvęs Baltarusijos ambasadorius Argentinoje Vladzimiras Astapenka.

  Diskusiją organizavo Lietuvos ir Lenkijos ambasados Jungtinėje Karalystėje kartu su RUSI (angl. Royal United Services Institute).

  Visą diskusijos įrašą rasite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Pasų centro atidarymas Mančesteryje - 2.jpg

  Siekdama sudaryti galimybes visiems užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams gauti reikalingus dokumentus ir kitas administracines paslaugas, Užsienio reikalų ministerija (URM) pradeda konsulinių paslaugų piliečiams užsienyje esminių pokyčių procesą.  Vienas reikšmingų žingsnių - gegužės 10 dieną Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje (JK) kartu su išorės paslaugų tiekėju atidaromas pasų centras Mančesteryje, kuriame bus teikiama Lietuvos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų išdavimo ir keitimo paslauga.

  Konsulinės naujienos »
  UK.jpg

  Gegužės 5 dieną  Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Lenkijos ambasada ir Aberdyno universiteto Lenkijos-Lietuvos studijų centru surengė virtualų seminarą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti.

  Atstovybių naujienos »

  Gegužės 6 dieną Užsienio reikalų ministerija (toliau – URM), tęsdama pastangas padėti Druskininkų gyventojams, dirbantiems Baltarusijos valdančiojo režimo kontroliuojamoje sanatorijoje „Belorus“, sukvietė kitas Lietuvos institucijas į pasitarimą, kuriame aptarti tolesni veiksmai dėl šios sanatorijos.

  Naujienos »
  DSC_8069.jpg

  Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą ir opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, jo sveikatos būklei, situacijai Sakartvele, Baltarusijoje, kitoms užsienio politikos aktualijoms.

  Daugiašaliai santykiai »
  20210413_124418.jpg

  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė ir Lietuvos ambasada surengė̇ vaikų ir jaunimo piešinių̨ konkursą̨ „Širdelė plaka už̌ tūkstančio mylių“. Dalyvių piešiniai yra eksponuojami Lietuvos ambasados Londone konsulinio priėmimo salėje.

  Atstovybių naujienos »
  Ministro palaikymas Marfa Rabkova.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paragino Baltarusijos teisėsaugą nedelsiant ir besąlygiškai paleisti visus politinius kalinius.