Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

UNESCO Lietuva pasmerkė Baltarusijos ir Rusijos vykdomą smurtą prieš žurnalistus

Sukurta 2022.11.25 / Atnaujinta 2022.11.25 09:17
    UNESCO Lietuva pasmerkė Baltarusijos ir Rusijos vykdomą smurtą prieš žurnalistus

    Lapkričio 24-25 dienomis Paryžiuje, Prancūzijoje, vykstančios UNESCO Tarptautinės komunikacijos vystymo programos Tarybos 33-osios sesijos metu Lietuva pasmerkė saviraiškos laisvės suvaržymus ir tebesitęsiančias represijas prieš žurnalistus Baltarusijoje ir Rusijoje.

    Dvi dienas vyksiančių debatų žurnalistų saugumo ir saviraiškos laisvės klausimais metu pasisakiusi Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO ambasadorė Jolanta Balčiūnienė taip pat pasmerkė Rusijos vykdomą agresiją Ukrainoje, kurios metu yra žudomi žurnalistai ir sistemingai naikinama Ukrainos komunikacijų infrastruktūra. „Šiais metais visame pasaulyje jau nužudyta 80 žurnalistų, 10 jų nužudė Rusijos kareiviai Ukrainoje. Galutinai sunaikinę nepriklausomos žiniasklaidos likučius savo šalyse, Baltarusijos ir Rusijos režimai sistemingai skleidžia karą kurstančią propagandą ir kelia mirtiną grėsmę žurnalistams Ukrainoje“, – sakė J. Balčiūnienė.

    Savo pasisakyme Lietuvos nuolatinė atstovė taip pat paragino UNESCO stebėti ir teikti išsamią ataskaitą ne vien tik apie žurnalistų nužudymus, bet ir apie įvairaus fizinio bei psichologinio smurto atvejus prieš žurnalistus, dirbančius tiek savo kilmės šalyse, tiek už jų ribų.

    UNESCO Tarptautinės komunikacijos vystymo programa yra vienintelis daugiašalis Jungtinių Tautų sistemos forumas, skatinantis žiniasklaidos plėtrą besivystančiose, pereinamojo laikotarpio ir konfliktų situacijose esančiose šalyse. Praėjusiais metais Lietuva išrinkta į UNESCO Tarptautinės komunikacijos vystymo programos Tarybą ketverių metų laikotarpiui.