Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis pasveikino JAV valstybės sekretorių

Sukurta 2021.01.27 / Atnaujinta 2021.01.27 08:50

Sausio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino naujai paskirtąjį JAV Valstybės sekretorių Antony Johną Blinkeną, jo kandidatūrą patvirtinus JAV Kongrese. Naujoji prezidento Joe Bideno administracija darbą pradės greitu metu.

Ministras pabrėžė strateginės partnerystės su JAV svarbą bei tvirtą Lietuvos įsipareigojimą gilinti Lietuvos ir JAV dvišalį ir daugiašalį bendradarbiavimą užsienio ir saugumo politikos bei demokratijos stiprinimo klausimais.

Ministras padėkojo už svarų JAV indėlį, užtikrinant Lietuvos ir Baltijos regiono saugumą ir pabrėžė siekį dėl JAV karių nuolatinio dislokavimo Lietuvoje.

Ministras taip pat išreiškė pasiryžimą kartu su JAV aktyviai prisidėti prie tarptautinio bendradarbiavimo, įtvirtinant demokratinius principus, teisės viršenybę, daugiašališkumą bei ginant žmogaus teises. Jis patikino, kad bendrų pastangų dėka įmanoma atremti tokius globalius iššūkius, kaip klimato kaita, kova su pandemija, energetinis saugumas, kova su terorizmu.

Lietuva ir JAV šiais metais minės diplomatinių santykių 30-metį. Šiemet taip pas bus minimas JAV ambasados atidarymo Lietuvai atkūrus nepriklausomybę 30-metis.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Balandžio 15 dieną JAV paskelbus apie sankcijas, reaguojant į agresyvią ir žalingą Rusijos Federacijos veiklą ir nepriimtiną elgesį finansuojant prieš JAV karius Afganistane nukreiptas veiklas, kibernetines atakas prieš „SolarWinds“, kišimąsi į JAV rinkimus, pasikėsinimą nunuodyti Rusijos opozicionierių A. Navalną bei jo įkalinimą, taip pat Krymo okupaciją, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis reiškia Lietuvos paramą ir solidarumą su JAV.

NATO ir tarptautinis saugumas »
screenshot1.JPG

Kovo 16 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas nuotoliniu būdu kalbėjosi su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robertu S. Gilchristu, su kuriuo ptarė dvišalius ir daugiašalius saugumo politikos ir ekonomikos klausimus, strateginės partnerystės plėtojimą bei tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas.

Dvišaliai santykiai »
Dalia AC renginys foto 2.png

Vasario 25 dieną  Baltijos ir Amerikos komercijos rūmai surengė diskusiją, kurioje dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijų ekonominių departamentų atstovai. Susitikime aptarta Baltijos valstybių ir JAV ekonominio bendradarbiavimo plėtra, rezultatai bei siekiai, pristatytos verslo skatinimo iniciatyvos, diskutuota apie Baltijos valstybių ir JAV ekonominio bendradarbiavimo prioritetus, darbą pradėjus JAV prezidento Joe Bideno administracijai.

Daugiašaliai santykiai »

Sausio 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su JAV Valstybės sekretoriumi Michaelu R. Pompeo telefonu aptarė aktualius Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

Dvišaliai santykiai »

Gruodžio 8 dieną Lietuvos ambasada JAV surengė tarptautinių konkursų laureato fotografo Tado Kazakevičiaus fotografijų serijos „Tai, ko nebebus“ virtualų pristatymą JAV auditorijai.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
XX sale.jpg

Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »