Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis dalyvaus neformaliame ES užsienio reikalų ministrų susitikime Prahoje

Sukurta 2022.08.30 / Atnaujinta 2022.08.30 08:26
  Ministras G. Landsbergis dalyvaus neformaliame ES užsienio reikalų ministrų susitikime Prahoje

  Rugpjūčio 30 – 31 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) Prahoje, kurį rengia šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujanti Čekija.

  Susitikimo metu ES užsienio reikalų ministrai aptars Rusijos agresijos prieš Ukrainą pasekmes ES, tolesnę ES politiką Rusijos atžvilgiu, Vakarų šalių vienybės svarbą ir efektyvų atsaką į Rusijos agresiją. Ministrai taip pat svarstys bendrus veiksmus dėl vizų Rusijos piliečiams išdavimo.

  „Tikiuosi, kad pavyks sutarti dėl bendro europinio sprendimo, leisiančio reikšmingai apriboti turistų iš Rusijos srautus į Europą. Šis neformalus susitikimas – geriausia vieta ES šalių ministrų nuomonių apsikeitimui, diskusijoms ir bendrų sprendimų paieškai. Nepavykus sutarti visoms 27 ES šalims, ateityje gali būti ieškoma ir regioninio, Rusijos turistų srauto labiausiai veikiamų šalių, sprendimo“, – pažymėjo G. Landsbergis.

  Neformaliame ministrų susitikime taip pat bus kalbama apie ES – Afrikos santykius, paremtus bendromis vertybėmis ir interesais, Rusijos karo prieš Ukrainą globalias pasekmes ir iššūkius, su kuriais susiduria Afrikos šalys.

  ES užsienio reikalų ministrų susitikimas su Ukrainos, Moldovos ir Sakartvelo užsienio reikalų ministrais bus skirtas trijų asocijuotų partnerių situacijos naujame geopolitiniame kontekste, ES Rytų partnerystės politikos ateities ir partnerių europinių aspiracijų bei tolesnio reformų įgyvendinimo klausimams.

  Užsienio reikalų ministro vizito metu taip pat numatyti susitikimai su Laisvosios Europos radijo/Laisvės radijo (RFE/RL) viceprezidentu Jamie Fly bei su Latvijos, Estijos, Suomijos užsienio reikalų ministrais.