Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Meksika atvėrė rinką lietuviškiems kviečiams

Sukurta 2022.10.15 / Atnaujinta 2022.10.15 09:51
  Meksika atvėrė rinką lietuviškiems kviečiams

  Lietuviškiems žemės ūkio ir maisto produktams atsiveria vis daugiau rinkų. Šią savaitę Lietuva gavo oficialų leidimą eksportuoti kviečius į Meksiką, kurioje gyvena 128 milijonai žmonių.

  „Nuo šiol galime džiaugtis dar viena itin svarbia eksporto kryptimi – lietuviškiems kviečiams atverta Meksikos rinka. Tai yra įvairių institucijų, tarp jų ir Lietuvos diplomatinės tarnybos nuopelnas”, – pažymėjo užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

  Naujausi statistikos duomenys rodo, kad auga Lietuvos eksportas ne tik į strateginės partnerystės šalis – Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), Lenkiją, Vokietiją, bet ir į naujas rinkas – sparčiai didėja lietuviškos kilmės prekių eksportas į Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono šalis.

  Gauti leidimus žemės ūkio produktų eksportui – sudėtingas ir laikui imlus procesas, trunkantis ne vienerius metus. Bendromis diplomatų ir kitų Lietuvos institucijų pastangomis, šių metų rugsėjo mėnesį buvo gautas leidimas eksportuoti į JAV lietuviškus kiaušinių produktus. Lietuva yra tik antroji Europos Sąjungos šalis, gavusi tokį leidimą. Šią savaitę pirmoji lietuviška įmonė „Groward Group“ užregistruota JAV Maisto saugos ir priežiūros tarnybos tinklapyje ir po 7 metų parengiamojo darbo įgijo teisę eksportuoti savo produkciją į JAV.

  Lietuviški žemės ūkio ir maisto produktai keliauja į daugiau kaip 150 valstybių. Lietuva yra viena didžiausių kviečių eksportuotojų pasaulyje, galinti eksportuoti itin aukštos ir išskirtinės kokybės kviečius. Lietuvoje užauginti javai šių metų pirmąjį pusmetį buvo vežami į 33 šalis.