Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva stiprins bendradarbiavimą su JAV aukštos pridėtinės vertės sektoriuose

Sukurta 2021.03.16 / Atnaujinta 2021.03.16 13:41
  Lietuva stiprins bendradarbiavimą su JAV aukštos pridėtinės vertės sektoriuose

  Kovo 16 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas nuotoliniu būdu kalbėjosi su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robertu S. Gilchristu, su kuriuo ptarė dvišalius ir daugiašalius saugumo politikos ir ekonomikos klausimus, strateginės partnerystės plėtojimą bei tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas.

  Viceministras paminėjo, kad glaudesni santykiai su JAV yra vienas iš naujosios Lietuvos vyriausybės prioritetų, todėl bus dedamos visos pastangos siekti bendromis vertybėmis grįstos ir abiem pusėms naudingos partnerystės.

  Pokalbio metu pagrindinis dėmesys buvo skirtas abiejų valstybių ekonominių santykių plėtrai. Praėjusiais metais JAV buvo aštunta didžiausia prekių eksporto partnerė ir pirma didžiausia biotechnologinių produktų eksporto rinka, o praėjusiais metais bendros eksporto apimtys siekė daugiau nei 1,25 mlrd. eurų. Pokalbio metu pasidžiaugta ir augančiomis JAV investicijomis Lietuvoje, kurios praėjusių metų pirmojo pusmečio pabaigoje siekė daugiau nei 289 mln. eurų.

  Susitikimo metu akcentuota, jog šių metų kovo 11 dieną įsigaliojęs Europos Sąjungos (ES) ir JAV  susitarimas dėl abipusio muitų, kurie buvo įvesti dėl Pasaulio prekybos organizacijos  „Airbus-Boeing“ ginčo suspendavimo keturiems mėnesiams, pagaliau leis ES ir JAV  pramonei  atsigauti, o Lietuva šiuo laikotarpiu galės vėl be didesnių kliūčių eksportuoti kokybiškus maisto pramonės produktus į JAV.

  Stiprinti Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą yra vienas iš Lietuvos diplomatijos prioritetų. Viceministras informavo ambasadorių, kad Lietuva, siekdama dar labiau plėsti prekybą su JAV ir pritraukti daugiau JAV investicijų aukštos pridėtinės vertės sektoriuose, pirmiausia gyvybės ir sveikatos mokslų pramonėje bei finansinių technologijų srityse, didins savo atstovavimą JAV. Viceministras pabrėžė, jog užsienio investicijos į aukštos pridėtinės vertės sritis kuria abipusę naudą – Lietuvai leidžia didinti savo eksportą, o JAV – apsirūpinti kokybiškomis prekėmis ir paslaugomis.

  JAV ambasadorius Lietuvoje patikino, kad JAV išlieka suinteresuota plėtoti ekonominį bendradarbiavimą su Lietuva įvairiose srityse, ypač finansinių technologijų ir biotechnologijų sektoriuose, ir toliau sieks skatinti dvišalę prekybą bei didesnes JAV investicijas Lietuvoje.

  Ambasadorius taip pat pasidžiaugė kovo 26 dieną vyksiančiu ministro Gabrieliaus Landsbergio susitikimu su Amerikos verslo rūmais, kurio metu bus aptarti įvairūs, Lietuvos ir JAV kompanijas dominantys klausimai.

  Pokalbio metu taip pat buvo aptartos Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo Indijos ir Ramiojo vandenyno regione galimybės. Įgyvendinant Lietuvos vyriausybės programą, bus siekiama  Lietuvos verslui sudaryti naujas galimybes bei atverti naujas rinkas šiame regione, kuriame sukuriama daugiau kaip 60 proc. viso pasaulio BVP.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Balandžio 15 dieną JAV paskelbus apie sankcijas, reaguojant į agresyvią ir žalingą Rusijos Federacijos veiklą ir nepriimtiną elgesį finansuojant prieš JAV karius Afganistane nukreiptas veiklas, kibernetines atakas prieš „SolarWinds“, kišimąsi į JAV rinkimus, pasikėsinimą nunuodyti Rusijos opozicionierių A. Navalną bei jo įkalinimą, taip pat Krymo okupaciją, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis reiškia Lietuvos paramą ir solidarumą su JAV.

  NATO ir tarptautinis saugumas »
  Dalia AC renginys foto 2.png

  Vasario 25 dieną  Baltijos ir Amerikos komercijos rūmai surengė diskusiją, kurioje dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijų ekonominių departamentų atstovai. Susitikime aptarta Baltijos valstybių ir JAV ekonominio bendradarbiavimo plėtra, rezultatai bei siekiai, pristatytos verslo skatinimo iniciatyvos, diskutuota apie Baltijos valstybių ir JAV ekonominio bendradarbiavimo prioritetus, darbą pradėjus JAV prezidento Joe Bideno administracijai.

  Daugiašaliai santykiai »

  Sausio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino naujai paskirtąjį JAV Valstybės sekretorių Antony Johną Blinkeną, jo kandidatūrą patvirtinus JAV Kongrese. Naujoji prezidento Joe Bideno administracija darbą pradės greitu metu.

  Dvišaliai santykiai »

  Sausio 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su JAV Valstybės sekretoriumi Michaelu R. Pompeo telefonu aptarė aktualius Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

  Dvišaliai santykiai »

  Gruodžio 8 dieną Lietuvos ambasada JAV surengė tarptautinių konkursų laureato fotografo Tado Kazakevičiaus fotografijų serijos „Tai, ko nebebus“ virtualų pristatymą JAV auditorijai.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  XX sale.jpg

  Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »