Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

JAV auditorijai pristatytas fotografo T. Kazakevičiaus žvilgsnis į lietuvišką kaimą

Sukurta 2020.12.09 / Atnaujinta 2020.12.09 08:37

Gruodžio 8 dieną Lietuvos ambasada JAV surengė tarptautinių konkursų laureato fotografo Tado Kazakevičiaus fotografijų serijos „Tai, ko nebebus“ virtualų pristatymą JAV auditorijai.

„Įkvėpimo savo kūrybai Tadas ieškojo XX a. amerikiečių fotografų, fiksavusių dėl kintančios demografijos nykstančius mažuosius JAV miestelius, darbuose. Auganti miesto ir kaimo atskirtis, deja, yra ir šių dienų Lietuvos realybė. Todėl džiaugiuosi, kad vienas talentingiausių jaunosios kartos Lietuvos fotografų savo kūrybinei kelionei pasirinko šimtametes tradicijas saugančių Lietuvos vietovių ir jose gyvenančių žmonių stebėjimą“, – sakė Dovydas Špokauskas, Lietuvos ambasados JAV laikinasis reikalų patikėtinis.

Diskusijos metu autorius pirmą kartą pristatė savo nuotraukų albumą, skirtą šiam nuotraukų ciklui. Projektui įgyvendinti autorius leidosi į net penkerius metus trukusią daugiau nei 7 tūkst. kilometrų kelionę po Lietuvą. Taip pat šiuo metu planuojama fotografo paroda Lietuvos nacionaliniame muziejuje.

Renginį moderavo dr. Emilija Mickevicius, fotografijos istorikė ir San Francisko Modernaus meno muziejaus kuratorė.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Balandžio 15 dieną JAV paskelbus apie sankcijas, reaguojant į agresyvią ir žalingą Rusijos Federacijos veiklą ir nepriimtiną elgesį finansuojant prieš JAV karius Afganistane nukreiptas veiklas, kibernetines atakas prieš „SolarWinds“, kišimąsi į JAV rinkimus, pasikėsinimą nunuodyti Rusijos opozicionierių A. Navalną bei jo įkalinimą, taip pat Krymo okupaciją, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis reiškia Lietuvos paramą ir solidarumą su JAV.

NATO ir tarptautinis saugumas »
IMG_1215.jpg

Balandžio 2 dieną Lietuvos generalinis konsulatas Sankt Peterburge (Rusija) kartu su Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija ir Rusijos etnografijos muziejumi atidarė unikalią parodą „Lietuvių Velykų tradicija“, skirtą tradiciniams pavasario švenčių simboliams.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
fot.jpg

Kovo 18 dieną Lietuvos ryšių su Palestina biuro vadovas Bertas Venckaitis su Palestinos kultūros ministru Dr. Atefu Abu Saifu aptarė Lietuvos ir Palestinos bendradarbiavimą kultūros srityje.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
screenshot1.JPG

Kovo 16 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas nuotoliniu būdu kalbėjosi su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robertu S. Gilchristu, su kuriuo ptarė dvišalius ir daugiašalius saugumo politikos ir ekonomikos klausimus, strateginės partnerystės plėtojimą bei tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas.

Dvišaliai santykiai »
Dalia AC renginys foto 2.png

Vasario 25 dieną  Baltijos ir Amerikos komercijos rūmai surengė diskusiją, kurioje dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijų ekonominių departamentų atstovai. Susitikime aptarta Baltijos valstybių ir JAV ekonominio bendradarbiavimo plėtra, rezultatai bei siekiai, pristatytos verslo skatinimo iniciatyvos, diskutuota apie Baltijos valstybių ir JAV ekonominio bendradarbiavimo prioritetus, darbą pradėjus JAV prezidento Joe Bideno administracijai.

Daugiašaliai santykiai »

Sausio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino naujai paskirtąjį JAV Valstybės sekretorių Antony Johną Blinkeną, jo kandidatūrą patvirtinus JAV Kongrese. Naujoji prezidento Joe Bideno administracija darbą pradės greitu metu.

Dvišaliai santykiai »