Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis susitikime su Vokietijos pramoninkais: investicijos Lietuvoje, prekybos apimtys ir tvirtėjantys ryšiai liudija Vokietijos verslo bendruomenės pasitikėjimą Lietuva

Sukurta 2022.11.10 / Atnaujinta 2022.11.10 19:10
  G. Landsbergis susitikime su Vokietijos pramoninkais: investicijos Lietuvoje, prekybos apimtys ir tvirtėjantys ryšiai liudija Vokietijos verslo bendruomenės pasitikėjimą Lietuva

  Lapkričio 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis darbo vizito Berlyne metu susitiko su Vokietijos federalinės pramonės asociacijos (vok. BDI) Valdybos nariais.

  „Naujausi duomenys rodo, kad lietuviškos kilmės prekių eksportas į Vokietiją stabiliai auga, o Vokietija išlieka pagrindine investuotoja Lietuvoje. Vertiname Vokietijos verslo bendruomenės ir pramoninkų pasitikėjimą ir tai, kad mūsų ekonominiai ryšiai tvirtėja“, - susitikimo su Vokietijos pramonininkais metu pažymėjo ministras G. Landsbergis.

  Susitikimo metu buvo aptarti ekonominės ir energetinės priklausomybės nuo autoritarinių režimų pavojai, bendradarbiavimas gynybos pramonės ir kitose srityse bei ekonominės diversifikacijos galimybės.

  „Nepaisant geopolitinių neramumų ir Rusijos karo prieš Ukrainą, dabartiniai iššūkiai suteikia unikalią galimybę mums visiems – vyriausybėms ir įmonėms – pakeisti įprastus veiklos principus. Yra daug galimybių diversifikuoti ekonomiką Europos viduje ir tikimės, kad verslas pasirinks eiti šiuo keliu“, - susitikimo metu sakė BDI Valdybos narys Wolfgang Niedermark.

  Jis taip pat pažymėjo, kad Lietuva yra patikimas partneris, siūlantis investuotojams ne tik kvalifikuotą darbo jėgą, šiuolaikišką valdymą, bet ir saugumą.

  Diskusijoje apie energetinę nepriklausomybę, ministras pabrėžė, kad Vokietijos energetikos kompanijos „Uniper“ sprendimas pasirinkti naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorę KN (AB „Klaipėdos nafta“), kaip valdymo paslaugų teikėją Šiaurės jūros pakrantėje statomam Vilhelmshafeno suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalui, liudija, kad  daugiau nei prieš dešimtmetį Lietuvos priimti sprendimai buvo teisingi ir toliaregiški.