Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Baltijos valstybių užsienio reiklų ministerijos aptarė konsulinių funkcijų atlikimo gerinimo galimybes

Sukurta 2021.04.28 / Atnaujinta 2021.04.28 18:49
  Baltijos valstybių užsienio reiklų ministerijos aptarė konsulinių funkcijų atlikimo gerinimo galimybes

  Balandžio 28 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento pareigūnai nuotolinėse Baltijos valstybių užsienio reikalų ministerijų konsulinių departamentų konsultacijose su Estijos ir Latvijos kolegomis aptarė konsulinių funkcijų atlikimo gerinimo galimybes.

  Susitikimo metu svarstyti konsulinės pagalbos krizių metu, pagalbos neatstovaujamiems ES šalių piliečiams ir medicininės repatriacijos klausimai, pasidalinta gerąja praktika, ieškota galimybių gerinti konsulinės pagalbos teikimą, o taip pat didinti dėl Covid-19 pandemijos sąlygotų kelionių apribojimų padidėjusią konsulinių funkcijų prieinamumo paklausą.

  Konsultacijų metu ypatingas dėmesys skirtas aptarimui galimybių dėl konsulinių funkcijų atlikimo kreiptis nuotoliniu būdu ir valstybių teikiamų administracinių paslaugų skaitmeninimo plėtros, o taip pat jau suskaitmenintų valstybės administracinių paslaugų pritaikymo užsienyje esantiems vartotojams. Lietuvos atstovai pristatė didelę pridėtinę vertę konsulinių funkcijų prieinamumui  kuriančią naujovę - nuo 2019 metų liepos mėnesio Jungtinėje Karalystėje išduodant Lietuvos Respublikos pasus ir asmens tapatybės korteles Lietuvos ambasadai Londone talkina išorės paslaugų teikėjai, todėl prašymus dėl paso ir asmens tapatybės kortelės gavimo galima pateikti ir pasų centruose Londone, Edinburge, o nuo šių metų gegužės 10 dienos – ir Mančesteryje. Taip pat buvo pristatytos Lietuvos valstybės teikiamų administracinių paslaugų naujovės, kuriomis galės pasinaudoti ir užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai, kaip jau egzistuojanti galimybė civilinės būklės aktų įtraukimo į apskaitą prašymus pateikti nuotoliniu būdu bei Notariato įstatymo pataisos, kurioms įsigaliojus notariniai veiksmai galės būti atliekami per nuotolį.

  Konsultacijų metu aptartas ir pozityviai įvertintas bendradarbiavimas su išorės paslaugų tiekėjais, pasikeista gerąja praktika, sprendžiant COVID-19 (koronaviruso) pandemijos sukeltus iššūkius. Išsakyti lūkesčiai ir preliminarios pozicijos iki šių metų pabaigos tikintis sulaukti ES Komisijos teisėkūros pasiūlymo dėl e-vizų bei viso Šengeno vizų proceso skaitmenizavimo. Detaliai diskutuota dėl konsultacijų procedūros naudojant Vizų Informacinės Sistemos elektroninio pašto sistemą VIS-mail.

  Baltijos valstybių konsultacijos konsuliniais klausimais organizuojamos kiekvienais metais. Šios konsultacijos vyko Latvijos užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento iniciatyva.