Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Prof. Tomo Venclovos viešnagė Švedijoje

Sukurta 2018.11.27 / Atnaujinta 2018.11.27 11:26
  Prof. Tomo Venclovos viešnagė Švedijoje

  Lapkričio 27–29 d. Švedijoje lankysis Lietuvos poetas, prozininkas, vertėjas, literatūros kritikas, Jeilio universiteto profesorius emeritas Tomas Venclova.

  Profesorius Tomas Venclova drauge su Nobelio premijos laureatais Česlovu Milošu ir Josifu Brodskiu priklauso įtakingų Rytų Europos literatūros veikėjų kartai, kurie naudojo poetines formas norėdami išreikšti totalitarinių režimų patirtį. T. Venclova taip pat priklausė disidentų judėjimui prieš autoritarinę sovietų valdžią.

  Lapkričio 27 d. 18 val. Upsalos universitete prof. T. Venclova ves seminarą „Poezija kaip rezistencija“. Seminaro organizatorius – Upsalos universiteto Rusijos ir Eurazijos studijų institutas.

  Lapkričio 28 d. 16 val. Stokholmo Siodertiorno universitete T. Venclova dalyvaus viešame pokalbyje, kuriame bus aptariamas literatūros ir apskritai intelektualų vaidmuo šiandieninėje Europoje, bus kalbama apie T. Venclovos santykį su kitais poetais ir poeziją kaip dialogą, turintį neįtikėtiną galią išeiti už laiko ir net kalbos ribų.

  Pokalbį moderuos literatūros tyrinėtojas, tarptautinio literatūros festivalio „Stokholmo literatūra“ organizatorius, prozos ir poezijos vertėjas iš lenkų į švedų kalbą Stefanas Ingvarssonas.

  Norėdami dalyvauti renginyje užsiregistruokite el. paštu [email protected]. Po pokalbio numatomas Baltijos ir Rytų Europos studijų centro organizuojamas priėmimas.

  Renginio vieta: Södertörn University, Campus Flemingsberg, MA 636 auditorija (pagrindinio pastato 6 aukšte).

  Lapkričio 29 d. 18 val. „Rönnells“ knygyne (Birger Jarlsgatan 32B, 114 29 Stockholm) T. Venclova pristatys naujausią savo poezijos rinktinės vertimą į švedų kalbą „Sugrįžimas į Atlantidą“. Rinktinėje pristatoma T. Venclovos poezija nuo 1958 iki 2014 m.

  Lapkričio 28 ir 29 d. renginius organizuoja kultūros atašė Švedijos Karalystėje, Suomijos Respublikoje ir Danijos Karalystėje Živilė Etevičiūtė drauge su partneriais – Lietuvos Respublikos ambasada Švedijos Karalystėje ir Baltijos ir Rytų Europos studijų centru. Renginių rėmėjas – Lietuvos kultūros institutas.

  *Nuotrauka Monikos Požerskytės

  Naujienlaiškio prenumerata