Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos komercijos atašė Švedijoje seminaras apie ekonomikos situaciją ir iššūkius Švedijoje

Sukurta 2020.10.20 / Atnaujinta 2020.10.20 13:19
   Lietuvos komercijos atašė Švedijoje seminaras apie ekonomikos situaciją ir iššūkius Švedijoje
   Lietuvos komercijos atašė Švedijoje seminaras apie ekonomikos situaciją ir iššūkius Švedijoje

   Š. m. spalio 20 d. vyko internetinis seminaras, kurio metu Lietuvos komercijos atašė Švedijoje Aleksandras Laurinavičius Lietuvos įmonėms pristatė esamą Švedijos ekonomikos bei inžinerijos pramonės situaciją, eksporto galimybes ir iššūkius, susijusius su COVID-19 pandemija.

   „Švedijos ekonomikos situacija yra dvejopa – iš vienos pusės yra didžiausias per paskutinius dešimtmečius Švedijos BVP kritimas ir didelis nedarbas, iš kitos – gyvenamųjų namų rinkos kainų augimas ir ypač didelis aktyvumas akcijų prekybos srityje. Krizę Švedijos ekonomika įveiks geriau nei Europa, 2020 m. II ketvirtyje Švedijos BVP sumažėjo 8,6 proc., ES – 11,9 proc. Prognozuojama, kad Švedijos ekonomika šiemet susitrauks 3,4 proc., o jau 2021 m. prognozuojamas gan spartus –3,6 proc. BVP augimas (duomenys: „National Institute of Economic Reseach“)“, – teigia Lietuvos komercijos atašė Švedijoje Aleksandras Laurinavičius.

   Švedijos inžinerijos pramonė ruošiasi antros COVID-19 bangos poveikiui. Pavyzdžiui, automobilių bei sunkvežimių gamybos pramonėje pandemijos piko metu priverstinėse atostogose buvo virš 60 000 darbuotojų. Neseniai buvo pranešta, kad trys didžiausi automobilių ir sunkvežimių gamybos sektoriaus darbdaviai – „Volvo AB“, „Volvo Cars“ bei „Scania“ grąžino visus savo darbuotojus atgal į darbą, bet kiti gamybos planavimo žingsniai priklausys nuo pasaulinės paklausos, kurią koreguoja pandemija. Tolesnė veikla priklausys nuo situacijos pagrindinėse Švedijos eksporto rinkose – Vokietijoje, Šiaurės šalyse bei JAV.

   Ilgesniu laikotarpiu sektoriaus ekspertai prognozuoja kuo didesnį procesų automatizavimą ir, kaip ir kituose sektoriuose, nuotoliniu būdu dirbančių darbuotojų procentinio santykio esminį padidėjimą („Volvo AB“ planuoja, kad 45 proc. įmonės biuro darbuotojų dirbs nuotoliniu būdu)“ – pažymėjo A. Laurinavičius.

   Renginyje dalyvavo apie 30 Lietuvos įmonių bei organizacijų atstovų. Seminaras buvo organizuotas kartu su Lietuvos inžinerijos pramonės asociacija LINPRA, Lietuvos ambasadomis Suomijoje bei Norvegijoje.

   Naujienlaiškio prenumerata