Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
„IMG_4972.JPG“ kopija.jpg

Kiek laisvi esame ir kokie būsime ateityje? Kaip išlaikysime lietuvišką identitetą gyvendami Švedijoje? Šiuos ir daugelį kitų klausimų kėlėme minėdami Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį Stokholmo lituanistinėje „Saulės“ mokykloje.

Kiekvienais metais Stokholmo „Saulės“ mokyklos bendruomenė turi galimybę diskutuoti su mokiniais apie Lietuvos istoriją, tradicijas, tapatybę. Gražiai ir prasmingai švenčiamos Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios šventės, vyksta Sausio 13-osios minėjimai.

Šie metai lietuvių tautai ypatingi. Jau trisdešimt metų Lietuvos trispalvė išdidžiai plevėsuoja Gedimino bokšte. Tad artėjant gražiam ir prasmingam Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio jubiliejui, Stokholmo lituanistinės „Saulės“ mokyklos bendruomenė drauge su Lietuvių bendruomene Švedijoje nusprendė paminėti šią progą išskirtinai ir parengė projektą „Čia skamba Laisvė!“.

Lietuviai Švedijoje »

Informuojame, kad piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą, registracija atstovybėse baigiama 2020 m. kovo 17 d. 18:00 val. Lietuvos laiku (17 val. Švedijos laiku).

Jei esate užsienio valstybėje ir Jums reikalinga konsulinė pagalba, kreipkitės į buvimo šalies atstovybę elektroniniu paštu. Elektroninio pašto adresą rasite čia.


Lietuvos ambasados Švedijoje elektroninio pašto adresas [email protected]

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
  • Paskutiniais duomenimis šią savaitę taip pat dar yra keli skrydžiai, kuriuos organizuoja „Norwegian“ oro linijos: https://www.norwegian.com/en/.

Vykstantiems iš Norvegijos Švedijos siena atidaryta, įvažiuoti į Švediją galima.

Pasidalinkite šia žinute su tais, kam šiuo metu tai aktualu!

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
koronas.jpg

Primename, kad „Covid-19“ viruso plitimo grėsmė Švedijoje yra aukščiausio lygio: šalyje daugėja užsikrėtimo atvejų, virusas pradėjo plisti tarp Švedijoje esančių asmenų, nesusijusių su atvykusiais ar keliavusiais užsienyje.

Nuo kovo 12 d. Švedijoje neleidžiama organizuoti renginių, kuriuose galėtų dalyvauti daugiau nei 500 asmenų. Draudimas galioja renginiams ir patalpose, ir lauke. Švedijos vyriausybė kol kas nestabdo mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų veiklos, tačiau tai gali būti padaryta artimiausiu metu. Vis dėlto mokykloms palikta teisė pačioms nuspręsti dėl tolimesnio mokymo proceso organizavimo, todėl rekomenduojame sekti mokymo įstaigų skelbiamą informaciją.

Švedijos vyriausybė rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į labiausiai koronaviruso paveiktas Europos ir Azijos šalis.

Primename, kad svarbiausią informaciją apie koronaviruso plitimą Švedijoje galima rasti Švedijos visuomenės sveikatos agentūros interneto svetainėje https://www.folkhalsomyndigheten.se/…/aktuella-ut…/covid-19/ (švedų k.) ir https://www.folkhalsomyndigheten.se/…/communicabl…/covid-19/ (anglų k.), taip pat Švedijos institucijų krizių informacijos portale https://www.krisinformation.se/…/myndigheterna-om-det-nya-c… (švedų k.) ir https://www.krisinformation.se/…/official-information-on-th… (anglų k.).

Saugokime save ir vieni kitus – tik taip galima užkirsti kelią tolimesniam viruso plitimui.

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
kaukė.jpg

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro sprendimu dėl koronaviruso (Covid-19) plitimo prevencijos priemonių, nuo kovo 16 d. Lietuvos Respublikos ambasados Švedijoje konsuliniame skyriuje teikiama tik skubi konsulinė pagalba (pvz. atsitiko nelaimė, pamestas pasas arba ATK ir reikia skubiai išvykti). Skubios konsulinės pagalbos atveju prašome susisiekti su konsuliniu skyriumi el. paštu [email protected] arba telefonu +46 866 75 455.

Konsulinis priėmimas dėl dokumentų išdavimo ir kitų konsulinių paslaugų bus atnaujintas po atskiro pranešimo. Sekite informaciją.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »

Lietuvos Respublikos ambasada Švedijos Karalystėje š. m. balandžio 22–24 d. rengia išvažiuojamąją konsulinę misiją į Malmę.

Konsulinės paslaugos bus teikiamos Lietuvos Respublikos generalinio garbės konsulato Švedijos Karalystėje patalpose adresu Hyregatan 9, Malmö.

Konsulinės misijos laikas:
Balandžio 22 d. (trečiadienis) 9.30–12.00 val. ir 13.30–17.00 val.
Balandžio 23 d. (ketvirtadienis) 9.00–12.00 val. ir 13.30–17.00 val.
Balandžio 24 d. (penktadienis) 9.00–12.00 val. ir 13.30–15.30 val.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
1.jpg

2019 m. spalio 8–9 d. įvyko Lietuvos verslo misija Švedijos Esterjotlando regiono sostinėje – Linšiopingo mieste. Misijoje dalyvavo 26 Lietuvos įmonių bei asocijuotų verslo struktūrų atstovai. Misijos metu vyko susitikimai su Esterjotlando regiono ir Linšiopingo miesto vadovais, vieno didžiausių Švedijoje Linšiopingo universiteto atstovais, misijos dalyviai aplankė regione veikiančias įmones SAAB ir „Ericsson“. Taip pat įvyko didelis Lietuvos ir Švedijos verslo galimybių pristatymo ir individualių verslo susitikimų renginys, kurio metu Lietuvos ambasados atstovai Švedijos auditorijai pristatė Lietuvos investicines, eksporto, turizmo bei bendradarbiavimo inovacijų srityje galimybes.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Švedijoje »
office-925806_960_720.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Švedijos Karalystėje skelbia atranką Lietuvos Respublikos ambasados Švedijos Karalystėje administratoriaus (-ės), dirbančio (-ios) pagal terminuotą darbo sutartį, pareigybei užimti. Atrinktam kandidatui bus siūloma sudaryti terminuotą darbo sutartį nuo 2020 m. vasario 3 d. iki 2020 m. gruodžio 31 d. (su galimybe sutartį pratęsti). Pareiginės algos koeficientas nuo 8,93, papildomai mokami butpinigiai, apmokamos darbuotojo sveikatos draudimo išlaidos.

Lietuviai Švedijoje »

Lietuvos Respublikos ambasada Švedijos Karalystėje skelbia atranką Lietuvos Respublikos ambasados Švedijos Karalystėje administratoriaus (-ės), dirbančio (-ios) pagal terminuotą darbo sutartį, pareigybei užimti. Atrinktam kandidatui bus siūloma sudaryti terminuotą darbo sutartį nuo 2020 m. sausio 2 d. iki 2020 m. sausio 31 d. Pareiginės algos koeficientas nuo 8,93.

Lietuviai Švedijoje »
2.jpg

Spalio 1 d. Lietuvos ambasadoje Stokholme įvyko pirmasis Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimo fondo valdybos narių susitikimas. Apie Fondo steigimą Švedijos vyriausybė pranešė 2018 m., kai buvo minimas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Fondas skirtas stiprinti dvišalius ryšius, ypač kultūros srityje, skatinti jaunimo mainus, investicijas į inovacijas ir naujų įmonių steigimą. Šiemet buvo baigtos visos steigimo procedūros, ir valdyba susitiko spręsti Fondo veiklos klausimų.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Švedijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
laikrodis.jpg

Maloniai informuojame apie pasikeitusį Lietuvos Respublikos ambasados Švedijos Karalystėje darbo laiką.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »

Lietuvos Respublikos ambasada Švedijos Karalystėje 2019 m. spalio 23–24 d. rengia išvažiuojamąją konsulinę misiją į Malmę (Malmö).

Konsulinės paslaugos bus teikiamos Lietuvos Respublikos generalinio garbės konsulato Malmėje patalpose adresu Hyregatan 9, Malmö.

Konsulinės misijos laikas:

spalio 23 d. (trečiadienis) 9.00–12:00 val. ir 13.30–17.00 val.

spalio 24 d. (ketvirtadienis) 9.00–12:00 val. ir 13.30–17.00 val.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
žiedai.jpg

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos ambasadoje Švedijos Karalystėje 2019 m. spalio 25 d. 14 val. bus registruojama Ievos Dulkytės (g. 1991-12-23) ir Ričardo Baužio (g. 1992-07-17) santuoka.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
žiedai.jpg

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos ambasadoje Švedijos Karalystėje rugsėjo 25 d. 15 val. bus registruojama Gretos Mikalauskaitės (g. 1994-02-13) ir Vytauto Daujoto (g. 1992-01-24) santuoka.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »

Lietuvos Respublikos ambasada Švedijos Karalystėje siūlo atlikti praktiką aukštųjų mokyklų pagrindinių ar vientisųjų studijų studentams, baigusiems ne mažiau kaip antrąjį studijų kursą, magistrantūros ir doktorantūros studentams, taip pat aukštųjų mokyklų absolventams.

Lietuviai Švedijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata