Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Konsulinės naujienos

Sukurta 2020.11.30 / Atnaujinta 2020.11.30 15:36

Informuojame, kad 2020 m. gruodžio 1 d. įsigalioja nauja Lietuvos Respublikos konsulinio mokesčio įstatymo redakcija ir nauji konsulinio mokesčio tarifų dydžiai.

Naujojoje įstatymo redakcijoje:

  • konsulinio mokesčio objektų sąrašas;
  • įtvirtinta konsulinių paslaugų vartotojo apsauga nuo dvigubo neteisingo apmokestinimo, t. y. konsulinis mokestis nebus imamas už pakartotinį konsulinio veiksmo atlikimą, kai jį būtina pakartoti ne dėl asmens, kuris paprašė atlikti konsulinį veiksmą, klaidos;
  • sumažintas socialiai ir ekonomiškai nepagrįstų mokestinių lengvatų skaičius.

Su naujais konsulinio mokesčio tarifų dydžiais galite susipažinti čia: https://bit.ly/2VhWnZp.

Atkreipiame dėmesį, kad nustatomas naujas konsulinio mokesčio tarifas už dokumentų dėl civilinės būklės aktų (toliau – CBA) įrašų pakeitimo, ištaisymo, papildymo, atkūrimo ar anuliavimo ir dėl užsienio valstybėse įregistruotų ar patvirtintų CBA įtraukimo į apskaitą priėmimo ir perdavimo į Lietuvą per ambasadą – 30 eurų. Kartu informuojame apie tokių prašymų pateikimo alternatyvą: nuo 2020 m. spalio 31 d., įsigaliojus Civilinės būklės aktų registravimo taisyklių pakeitimams, prašymus dėl CBA galite pateikti bet kuriai Lietuvos civilinės metrikacijos įstaigai registruotu paštu arba per kurjerį, taip pat per Metrikacijos paslaugų informacinę sistemą – MEPIS (https://mepis.registrucentras.lt/web/mepis/index), ir tokiu atveju paslauga Jums kainuotų pigiau nei teikiant prašymą per ambasadą. Išsamią informaciją suteiks tas Lietuvos civilinės metrikacijos skyrius, į kurį ketinate kreiptis. MEPIS svetainėje rasite visų Lietuvos civilinės metrikacijos įstaigų kontaktus.

Taip pat atkreipiame dėmesį į dar vieną svarbų pakeitimą – nuo šiol prašymus dėl CBA įrašus liudijančių išrašų išdavimo ambasadai galite teikti ne tik atvykę į ambasadą, bet ir registruotu paštu ar per kurjerį. Šiuos prašymus taip pat galite teikti tiesiogiai Lietuvos civilinės metrikacijos įstaigoms – registruotu paštu, per kurjerį arba per MEPIS sistemą. Daugiau informacijos apie tai ambasados interneto svetainėje: http://se.mfa.lt/se/lt/konsuline-informacija/aktualiausia-informacija/civiline-metrikacija.

Naujienlaiškio prenumerata