Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Lietuvos Respublikos ambasada Švedijos Karalystėje š. m. 2020 m. lapkričio 35 d. rengia išvažiuojamąją konsulinę misiją į Malmę (Malmö).

Konsulinės paslaugos bus teikiamos Lietuvos Respublikos generalinio garbės konsulato Švedijos Karalystėje patalpose adresu Hyregatan 9, Malmö.

Konsulinės misijos laikas:

Lapkričio 3 d. (antradienis) 9.30–12.00 val. ir 13.30–17.00 val.

Lapkričio 4 d. (trečiadienis) 9.00–12.00 val. ir 13.30–17.00 val.

Lapkričio 5 d. (ketvirtadienis) 9.00–12.00 val. ir 13.30–17.00 val.

Š. m. rugsėjo 15 d., antradienį, vyko nuotolinis seminaras, surengtas drauge su konsultacijų bendrove „Foris Consulting“ bei VšĮ „Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra“ Lietuvos maisto sektoriaus „online“ misijos į Švediją metu.

praktika.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Švedijos Karalystėje siūlo atlikti praktiką aukštųjų mokyklų pagrindinių ar vientisųjų studijų studentams, baigusiems ne mažiau kaip antrąjį studijų kursą, magistrantūros ir doktorantūros studentams, taip pat aukštųjų mokyklų absolventams.

Lietuviai Švedijoje »
www urm mazas 1.jpg

Maloniai kviečiame visus Lietuvos piliečius, balsuosiančius Švedijoje, registruotis 2020 m. spalio 11 d. vyksiančių Seimo rinkimų balsavimui. Atsižvelgiant į vis dar neramią situaciją dėl COVID-19, rekomenduojame registruotis balsavimui paštu.

Užsiregistruoti galima čia: https://bit.ly/2AXCksL.  

Daugiau informacijos apie rinkimus rasite Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto svetainėje: https://bit.ly/3ggnnRm.

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
Informuojame, kad Lietuvos ambasados Švedijoje konsulinio pareigūno atostogų metu (liepos 27 d.rugpjūčio 26 d.) ambasados konsuliniame skyriuje bus teikiama TIK NEATIDĖLIOTINA KONSULINĖ PAGALBA:

jeigu patekote į nelaimę ar nukentėjote nuo nusikalstamos veikos, teikiamos konsultacijos telefonu +46 8 667 54 55 arba elektroniniu paštu [email protected],
jeigu praradote asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus ar baigėsi jų galiojimo laikas ir Jums reikia skubiai išvykti į Lietuvą, gali būti išduodamas asmens grįžimo pažymėjimas.

Informacija apie asmens grįžimo pažymėjimo išdavimą yra pateikiama skiltyje Konsulinė informacija > Asmens grįžimo pažymėjimas. Maloniai prašome vizitui dėl asmens grįžimo pažymėjimo išdavimo užsiregistruoti čia.
 
Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė birželio 15–21 d. galiosiantį sąrašą valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir iš kurių atvykusieji privalo izoliuotis. Daugiau svarbios SAM informacijos rasite čia.

DĖMESIO! Asmenims, grįžtantiems į Lietuvą iš Danijos, Norvegijos ar Suomijos tranzitu per Švediją, bus privaloma 14 d. saviizoliacija.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
svarbi info mėlynas.png

Informuojame, kad nuo š. m. birželio 8 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Švedijos Karalystėje atnaujinamas visų konsulinių paslaugų teikimas. Maloniai primename, kad prieš atvykstant į ambasados konsulinį skyrių, būtina užsiregistruoti vizitui internetu. Registracijos formą rasite čia. Registracija birželio mėnesio vizitams jau aktyvuota.

Maloniai primename, kad informaciją apie ambasados konsuliniame skyriuje teikiamas paslaugas ir reikalingus pateikti dokumentus rasite skiltyje Konsulinė informacija.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »

Nuo birželio 1 d. kiekvieną pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbs sąrašus valstybių, iš kurių atvykti leidžiama ir nereikės saviizoliuotis, bei valstybių, iš kurių atvykę piliečiai privalės 14 d. saviizoliuotis.

Valstybių sąrašas skelbiamas Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
svarbi info mėlynas.png

Informuojame, kad dėl koronavirusinės pandemijos ir jos sukeltų apribojimų laikinai pakeista ambasados teikiamų konsulinių funkcijų atlikimo tvarka.

Šiuo metu ambasadoje Švedijos Karalystėje Lietuvos piliečiams teikiama neatidėliotina konsulinė pagalba (nukentėjusiems nuo nelaimingo atsitikimo, nusikalstamos veikos ar ligos, pametus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus ar pasibaigus jų galiojimo laikui). Jeigu Jums reikalinga skubi konsulinė pagalba susisiekite su ambasados konsuliniu skyriumi elektroniniu paštu [email protected] arba tel. +46 8 667 54 55.

Nuo gegužės 25 d. ambasada pradės prašymų dėl asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų keitimo priėmimą. Jeigu Jūsų turimas pasas ar asmens tapatybės kortelė negalioja arba iki jų galiojimo pabaigos liko mažiau nei 3 mėn. ir Jums būtina dokumentus pakeisti artimiausiu metu (neturite kitų Lietuvos Respublikos ar Švedijos išduotų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų, ketinate vykti į užsienio šalis) dėl paso ir (arba) asmens tapatybės kortelės keitimo prašome kreiptis elektroniniu paštu [email protected] arba telefonu +46 8 667 54 55. Informaciją apie reikalingus dokumentus rasite čia.

SVARBU! Bus aptarnaujami tik piliečiai, neturintys visiškai jokių peršalimo ar viruso simptomų. Asmenų, turinčių net menkiausią slogą ar jaučiančių gerklės perštėjimą, primygtinai prašome likti namuose ir sekti vietos institucijų nurodymus.

Dokumentų priėmimas dėl kitų konsulinių paslaugų (neskubus pasų keitimas, civilinės metrikacijos ir pilietybės klausimai, notariniai veiksmai, pvz., įgaliojimų surašymas, ir kt.) COVID-19 pandemijos metu yra laikinai sustabdytas. Apie minėtų konsulinių paslaugų atnaujinimą informuosime atskiru pranešimu.

Pasibaigus atstovybės darbo laikui, poilsio ir švenčių dienomis, nelaimingų atsitikimų ar kitais neatidėliotinais atvejais prašome skambinti į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją telefonu +370 5 2362444, Whatsapp +370 6998 3537 arba kreiptis elektroniniu paštu [email protected].

svarbi info foto.jpg

Informuojame, kad draudžiama į Lietuvos Respubliką keleiviniais laivais (keltais) vežti keleivius ir (ar) gabenti jų lengvuosius asmeninės paskirties automobilius, išskyrus keltais, kursuojančiais maršrutais tarp Kylio–Rostoko–Travemiundės ir Klaipėdos, kai nėra vykdomas keleivių įlaipinimas tarpiniuose uostuose, o persėdimo į kitą keltą tarpiniame uoste metu užtikrinamas minimalus kontaktas su pašaliniais asmenimis. Užsienio reikalų ministro teikimu išimtiniais atvejais sprendimą dėl leidimo priima Lietuvos Respublikos Vyriausybė (3.1.11. punktas, TAR 2020-05466, aktuali suvestinė redakcija čia). 

Švedijoje esantiems Lietuvos piliečiams lieka galimybė į Lietuvą grįžti keleiviniais keltais iš Kylio į Klaipėdą. Vykstant per Daniją tranzitas leidžiamas turint iš anksto įsigytą kelionės bilietą maršrutu Kylis-Klaipėda. Kylį pasiekti taip pat galima „Stena Line“ kelto maršrutu Geteborgas-Kylis arba viešuoju transportu.

Sugrįžti į Lietuvą šiuo metu galima ir per Suomiją, pavyzdžiui, maršrutu Stokholmas-Turku, o tuomet Helsinkis-Talinas. Tranzitas per Estiją ir Latviją leidžiamas. Rekomenduojame sekti Lietuvos Respublikos ambasados Latvijoje skelbiamą informaciją dėl keliavimo kryptimi Latvija-Lietuva.

Gegužės 20 ir 28 d. planuojami specialūs „Tallink“ keltų bendrovės reisai Baltijos šalių piliečiams.

Vyriausybės priimti apribojimai taikomi iki karantino Lietuvoje pabaigos (gegužės 31 d.). Jeigu karantinas bus pratęstas, apribojimai vykti į Lietuvą taip pat gali būti pratęsti. Grįžusiems į Lietuvą taikoma 14 d. saviizoliacija.

 

Konsulinės naujienos »
Svarbi info mėlynas.png

Nuo kovo 16 d. ambasadoje teikiama tik neatidėliotina konsulinė pagalba. Kitos konsulinės paslaugos, įskaitant įgaliojimų surašymą, pasų ar asmens tapatybės kortelių išdavimą ar keitimą, kūdikių gimimo apskaitymą ir kt., laikinai neteikiamos. Jei esate Švedijoje ir Jums reikalinga konsulinė pagalba (patekote į nelaimę, praradote dokumentus ir pan.), prašome kreiptis į ambasadą elektroniniu paštu [email protected] arba tel. +46 8 667 54 55.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
Nuotrauka skelbimui 2.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Švedijos Karalystėje skelbia atranką Lietuvos Respublikos ambasados Švedijos Karalystėje administratoriaus (-ės), dirbančio (-ios) pagal terminuotą darbo sutartį, pareigybei užimti. Atrinktam kandidatui bus siūloma sudaryti terminuotą darbo sutartį nuo 2020 m. liepos 1 d. iki 2021 m. birželio 30 d. (su galimybe sutartį pratęsti). Pareiginės algos koeficientas nuo 8,93, papildomai mokami butpinigiai, apmokamos darbuotojo sveikatos draudimo išlaidos. Numatomas 3 mėn. bandomasis laikotarpis.

„IMG_4972.JPG“ kopija.jpg

Kiek laisvi esame ir kokie būsime ateityje? Kaip išlaikysime lietuvišką identitetą gyvendami Švedijoje? Šiuos ir daugelį kitų klausimų kėlėme minėdami Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį Stokholmo lituanistinėje „Saulės“ mokykloje.

Kiekvienais metais Stokholmo „Saulės“ mokyklos bendruomenė turi galimybę diskutuoti su mokiniais apie Lietuvos istoriją, tradicijas, tapatybę. Gražiai ir prasmingai švenčiamos Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios šventės, vyksta Sausio 13-osios minėjimai.

Šie metai lietuvių tautai ypatingi. Jau trisdešimt metų Lietuvos trispalvė išdidžiai plevėsuoja Gedimino bokšte. Tad artėjant gražiam ir prasmingam Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio jubiliejui, Stokholmo lituanistinės „Saulės“ mokyklos bendruomenė drauge su Lietuvių bendruomene Švedijoje nusprendė paminėti šią progą išskirtinai ir parengė projektą „Čia skamba Laisvė!“.

Lietuviai Švedijoje »

Informuojame, kad piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą, registracija atstovybėse baigiama 2020 m. kovo 17 d. 18:00 val. Lietuvos laiku (17 val. Švedijos laiku).

Jei esate užsienio valstybėje ir Jums reikalinga konsulinė pagalba, kreipkitės į buvimo šalies atstovybę elektroniniu paštu. Elektroninio pašto adresą rasite čia.


Lietuvos ambasados Švedijoje elektroninio pašto adresas [email protected]

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata