Ištuokos įtraukimas į apskaitą Lietuvoje

Sukurta 2014.06.11 / Atnaujinta 2019.03.04 08:39

Lietuvos Respublikos piliečių, nuolat gyvenančių užsienyje, santuokos nutraukimą įtraukia į apskaitą Vilniaus miesto civilinės metrikacijos skyrius, įrašydamas santuokos nutraukimo įrašą ir išduodamas ištuokos liudijimą.

Lietuvos Respublikos piliečiai, nuolat gyvenantys užsienyje, norintys įtraukti į apskaitą Švedijoje nutrauktą santuoką, konsuliniam pareigūnui asmeniškai pateikia:

  • užpildytą nustatytos formos prašymą;
  • asmens tapatybės dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę);
  • teismo sprendimą dėl santuokos nutraukimo, oficialiai išverstą į lietuvių kalbą arba su pridėta ES daugiakalbe standartine dokumento forma* ;
  • konsulinį mokestį, jei prašoma išduoti ištuokos įrašą liudijantį išrašą. Užsienyje nutrauktos santuokos apskaitymas per Lietuvos Respublikos ambasadą Švedijos Karalystėje yra nemokamas. Konsulinio mokesčio tarifus už dokumentų pareikalavimą iš Lietuvos galite rasti čia: (įdėti nuorodą į http://se.mfa.lt/se/lt/konsuline-informacija/kita-konsuline-informacija/konsulinio-mokescio-tarifai

* Nuo 2019 m. vasario 16 d. pradėtas taikyti Europos Parlamento ir Tarybos 2016 m. liepos 6 d. reglamentas (ES) Nr. 2016/1191, kuriuo skatinamas laisvas piliečių judėjimas supaprastinant tam tikrų viešųjų dokumentų pateikimo Europos Sąjungoje reikalavimus ir iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 1024/2012.

Remiantis  šiuo reglamentu Europos Sąjungoje tam tikriems viešiesiems dokumentams (pvz., gimimo,  santuokos, santuokos nutraukimo įrašams) ir jų patvirtintoms kopijoms netaikomas reikalavimas tvirtinti juos Apostille ar legalizuoti.

Reglamentu yra nustatomos ir daugiakalbės standartinės dokumentų formos, kurios bus skirtos naudoti kaip pagalbinė medžiaga vertimui tų viešųjų dokumentų, prie kurių jos pridedamos.

Daugiau informacijos apie reglamentą ir daugiakalbes standartines formas galima rasti Europos e. teisingumo portale https://beta.e-justice.europa.eu/551/EN/public_documents.

Naujienlaiškio prenumerata