Piliečių dialogai „Mano Europa“

Sukurta 2018.05.21 / Atnaujinta 2019.04.16 11:59

DIALOGUI VIENO NEUŽTENKA – KALBĖKIMĖS APIE LIETUVĄ EUROPOJE

Piliečių dialogų Mano Europa 2018 ataskaita

Europos Komisijos piliečių dialogų rezultatų ataskaita

Europos Politikos Centras. Europos Piliečių konsultacijos – vertinimo ataskaita

Lietuvos užsienio reikalų ministerija maloniai kviečia visas suinteresuotas visuomenines organizacijas ir institucijas prisidėti rengiant piliečių dialogus Lietuvoje ,,Mano Europa‘‘. Daugiau informacijos.

Registracijos anketa
Rezultatų anketa

Renginių ciklas  Lietuvos regionuose - piliečių dialogai „Mano Europa“ 2018-2019 m.

Šiuo renginių ciklu siekiama supažindinti visuomenę su aktualiais ES klausimais, didinti Lietuvos visuomenės informuotumą apie Lietuvos interesų atstovavimą ES, aptarti Lietuvos narystės ES naudą, taip pat gauti atgalinį ryšį, išgirsti visuomenės narių - ES piliečių lūkesčius, siejamus su Lietuvos naryste ES, ES ateitimi.

Renginių ciklu įgyvendinama ir konsultacijų - dialogų su ES piliečiais iniciatyva, kurią, artėjant 2019 m. rinkimams į Europos Parlamentą ir svarbiausias ES institucijas, vykdo visos ES valstybės.

Piliečių dialogų rezultatai bus apibendrinami, ir pateikiami kaip indėlis Europos Vadovų tarybai.

Plačiau apie ES piliečių konsultacijas.

Savo nuomone, lūkesčiais ir idėjomis apie Europos Sąjungos ateitį kviečiame pasidalinti ir specialioje Europos Komisijos apklausoje, kurią rasite čia: https://ec.europa.eu/consultation/runner/Future-of-Europe?surveylanguage=lt

Artėjantys renginiai

Diskusija Šiauliuose „Lietuvos narystei ES – 15. Kur šiandien būtume be jos?

Diskusija vyks balandžio 18 d. 16:30 val. Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, adresu Korsako g. 10.

Šiaulių miesto gyventojai ir svečiai bus kviečiami į diskusiją apie Lietuvos narystę Europos Sąjungoje, jos aktualijas ir iššūkius, artėjančius rinkimus ir daug kitų, visiems rūpinčių, klausimų.

Savo įžvalgomis apie Lietuvos narystę Europos Sąjungoje, dalinsis:

  • Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius,
  • Šiaulių miesto meras Artūras Visockas
  • Rašytojas Rimantas Kmita.

Diskusiją moderuos Rytų Europos studijų centro vadovas, politologas Linas Kojala.

Renginys organizuojamas kartu su Šiaulių miesto savivaldybės viešąja biblioteka.

2019 m. įvykę renginiai

  • Konsultacijos su mokytojais apie švietimą ES klausimais

Vasario 25 dieną, Alytuje įvyko konsultacija švietimo apie ES klausimais kartu su Alytaus miesto mokytojais.

Konsultacijų metu buvo aiškinamasi kokių žinių mokytojams trūksta mokant apie ES. Taip pat, buvo dalinamasi mintimis kokia turėtų būti Europietiška mokykla ir kokių priemonių reikia imtis norint supažindinti mokinius su ES struktūra ir plėtra.

Konsultacijų rezultatai padės sukurti efektyvią ES švietimo programą ir mokymo metodus ne tik mokiniams, bet ir mokytojams.

  • Konsultacijos su mokytojais apie švietimą ES klausimais

Vasario 18 dieną Jurbarko Švietimo centre vyko konsultacijos švietimo apie ES klausimais kartu su  Jurbarko mokyklų mokytojais. Diskusijoje buvo dalinamasi kokių žinių mokytojams labiausiai trūksta mokant apie ES. Diskusijos  padės įžvelgti nesklandumus mokant mokinius bei sukurti efektyvią ES švietimo programą ne tik mokiniams, bet ir mokytojams.

  • Diskusija ,,Mitai apie Europos Sąjungą ir Lietuvos narystę joje: kaip juos atpažinti?“

Sausio 23 d. 14 val. Užsienio reikalų ministerijoje vyko diskusija-seminaras ,,Mitai apie Europos Sąjungą ir Lietuvos narystę joje: kaip juos atpažinti?“. Diskusija vyko kartu su Medardo Čobato Trečiojo amžiaus universiteto bendruomene. Renginio metu dalyviai buvo supažindinti su išsamia Vilniaus politikos analizės instituto atlikta dažniausiai apie ES pasitaikančių mitų studija.

Diskusiją moderavo ir seminarą vedė Vilniaus politikos analizės instituto ekspertas Donatas Puslys.

  • Diskusija „15 metų Europos Sąjungoje jaunimo akimis“

Sausio 24 d. 12:30, Lietuvos užsienio reikalų ministerija kartu su Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazija bei ,,Europe direct“ Šiaulių informaciniu centru Šiaulių miesto jaunimą sukvietė į neformalią diskusiją „15 metų Europos Sąjungoje jaunimo akimis“. Diskusija vyko Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijoje, adresu S. Šalkauskio g. 3.

Diskusiją moderavo Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala, jam padėjo Jaunimo Europos komandos narė Goda Katkutė ir Moksleivių parlamento narys Džioraldas Šukys.