Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Tokijuje vyko Č. Sugiharos atminimui skirta konferencija

Sukurta 2020.12.10 / Atnaujinta 2020.12.10 10:01
   Tokijuje vyko Č. Sugiharos atminimui skirta konferencija
   Tokijuje vyko Č. Sugiharos atminimui skirta konferencija
   Tokijuje vyko Č. Sugiharos atminimui skirta konferencija
   Tokijuje vyko Č. Sugiharos atminimui skirta konferencija

   Gruodžio 9 dieną Lietuvos ambasada Japonijoje ir Tokijo Wasedos universitetas surengė konferenciją „Čijunės Sugiharos humanizmo paveldas ir pamokos“, skirtą Č. Sugiharos gimimo 120-osioms metinėms ir „vizų į gyvenimą“ išdavimo 80-mečiui.

   Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis akcentavo Lietuvoje puoselėjamą Sugiharos atminimą, jo humanizmo pamokų reikšmę dabarčiai ir Sugiharos paveldo, kaip jungiamosios grandies tarp Lietuvos ir Japonijos, svarbą.

   Konferencijos dalyviams buvo parodytas ambasados iniciatyva sukurtas video filmas „Ekskursija po Sugiharos namus Kaune“, surengtas priėmimas, pristatytas S. Strelcovo knygos „Geri, blogi, vargdieniai: Č. Sugihara ir Antrojo pasaulinio karo pabėgėliai Lietuvoje“ vertimas japonų kalba.

   Prie konferencijoje virtualiai prisijungė virš 300 dalyvių iš Japonijos, JAV ir kitų valstybių. Konferencijos įrašas yra prieinamas YouTube: https://youtu.be/2Mu6Knt-k-I.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Gruodžio 8 dieną Lietuvos ambasada JAV surengė tarptautinių konkursų laureato fotografo Tado Kazakevičiaus fotografijų serijos „Tai, ko nebebus“ virtualų pristatymą JAV auditorijai.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   4.jpeg

   Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis lankėsi Lietuvos savaitės renginiuose Hiracukos mieste. Renginių metu buvo rodomas reportažas apie Sugiharos namus Kaune, vyko lietuviškų produktų pristatymas, surengta nuotraukų ekspozicija.

   Dvišaliai santykiai »

   Rugsėjo 24 dieną Kaune, Vytauto Didžiojo universitete vyks konferencija „Toliau pareigõs – vizos į gyvenimą“, skirta japonų diplomato tarpukario Lietuvoje Čijunės Sugiharos metams Lietuvoje pažymėti.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   0-96-200919 Journee de patrimoine Lithuanian Embassy Paris _D800487 Photo Ludo Segers.JPG

   Rugsėjo 18-20 dienomis Lietuvos ambasada Paryžiuje pirmąkart dalyvavo nuo 1984 metų Prancūzijoje rengiamose Europos paveldo dienose.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   80F69164-7C97-4CB5-AA20-7D1210691E8D_1_201_a.jpeg

   Šiemet švenčiamam Lietuvos Nepriklausomybės trisdešimtmečiui, o kitais metais – Lietuvos ir Norvegijos diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmečiui pažymėti, Norvegijoje kelionę pradeda Mariaus Jovaišos fotografijų paroda „Neregėta Lietuva: ateitis“.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai » Istorinė, kultūros diplomatija »
   95671_9adb22ff2b256c49e927c371ebd143c5.jpg

   Šį savaitgalį Prahos tarptautinis kino festivalis „Febiofest“, bendradarbiaudamas su Lietuvos ambasada Čekijos Respublikoje, pristato Lietuvos režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „Izaokas“ (2019). Kasmetinė kino šventė turėjo įvykti dar pavasarį, tačiau dėl pandemijos buvo atidėta.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »