Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Sapporo mieste veiklą atnaujino Lietuvos garbės konsulatas

Sukurta 2019.05.23 / Atnaujinta 2019.05.23 13:44
   Sapporo mieste veiklą atnaujino Lietuvos garbės konsulatas
   Sapporo mieste veiklą atnaujino Lietuvos garbės konsulatas
   Sapporo mieste veiklą atnaujino Lietuvos garbės konsulatas
   Sapporo mieste veiklą atnaujino Lietuvos garbės konsulatas

   Gegužės 23 dieną duris po metų pertraukos atvėrė Lietuvos garbės konsulatas Sapporo mieste. Lietuvos garbės konsulu didžiausioje Japonijoje Hokkaido prefektūroje paskirtas Masahiro Fujii, kuriam ambasadorius Gediminas Varvuolis įteikė konsulinį patentą.

   Naujasis Lietuvos garbės konsulas pareigas perėmė iš tėvo Hidekatsu Fujii, kuris Lietuvai atstovavo nuo 2004 metų. Ilgametį ir pirmajį Lietuvos garbės konsulą Japonijoje Hidekatsu Fujii už jo asmeninį indėlį vystant Lietuvos ir Hokkaido bei Japonijos bendradarbiavimą ambasadorius G. Varvuolis apdovanojo padėkos raštu.

   Iškilmingoje konsulato atidarymo ceremonijoje sveikinimo ir padėkos kalbas sakė ambasadorius Gediminas Varvuolis, buvęs Lietuvos ambasadorius Japonijoje Algirdas Kudzys, garbės konsulai, Hokkaido prefektūros ir Sapporo miesto administracijų bei Sapporo pramonės ir prekybos rūmų vadovai.

   Garbės konsulato atidarymo išvakarėse Sapporo mieste surengtas iškilmingas priėmimas, kuriame dalyvavo vietos verslo atstovai ir kitų šalių garbės konsulai.

   Ambasadorius G. Varvuolis vizito Hokkaido prefektūroje metu susitiko su Sapporo miesto meru, Hokkaido prefektūros gubernatoriaus kabineto vadovu, Hokkaido turizmo biuro generaliniu direktoriumi ir Sapporo Pramonės ir Prekybos rūmais. Aptartos galimybės atnaujinti Lietuvos dalyvavimą garsiajame Sapporo sniego skulptūrų festivalyje, stiprinti bendradarbiavimą žemės ūkio srityje, siekiant, kad šioje žemės ūkiu garsėjančioje prefektūroje įvyktų Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės pasiekimų pristatymas. Sapporo meras ir Pramonės ir prekybos rūmų vadovas pakviesti apsilankyti Lietuvoje ir įvertinti glaudesnio bendradarbiavimo su Kaunu perspektyvas.

   Lietuvos garbės konsulatai taip pat veikia Fukujamoje, Osakoje ir Gifu.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Hiroshima3_1.jpg

   Rugpjūčio 6 dieną Hirošimoje (Japonija) vyko atominio bombardavimo 75-ųjų metinių atminimo renginys.

   95231_b4b73786f996393e37d404032e9db3ba.jpg

   Liepos 29 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis dalyvavo iškilmingoje ceremonijoje, sujungusioje Gifu ir Kauno miestus.  Ambasadorius padėkojo Gifu prefektūros gubernatoriui, Yaotsu merui ir Lietuvos garbės konsului Gifu už suteiktą paramą Sugiharos namams Kaune.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   download (1).jpg

   Liepos 9 dieną Lietuvos ambasada Japonijoje surengė internetinį seminarą „Čijunė Sugihara ir Lietuva“, kuris vyko japonų kalba.

   Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_2249.jpg

   Liepos 8 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis Lietuvos garbės konsului Fukujamoje Shigehiro Komaru įteikė Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos padėkos raštą.

   Atstovybių naujienos »
   download.jpg

   Lietuvos ambasada Japonijoje surengė Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) ambasadorių darbinius pietus su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (JBIC) gubernatoriumi Tadashi Maeda.

   Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

   Birželio 10-11 dienomis Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis dalyvavo Azijos ir Europos fondo (ASEF) valdytojų tarybos nuotoliniame posėdyje. Fondo tikslas - siekti geresnio tarpusavio supratimo ir bendradarbiavimo tarp Azijos ir Europos, skatinant intelektualinius, kultūrinius mainus ir žmonių kontaktus.

   Atstovybių naujienos »