Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Pirmąją G. Landsbergio vizito Kijeve dieną – susitikimas su Ukrainos kolega ir dėmesys Krymui

Sukurta 2021.02.23 / Atnaujinta 2021.02.23 22:34
   Pirmąją G. Landsbergio vizito Kijeve dieną – susitikimas su Ukrainos kolega ir dėmesys Krymui
   Pirmąją G. Landsbergio vizito Kijeve dieną – susitikimas su Ukrainos kolega ir dėmesys Krymui
   Pirmąją G. Landsbergio vizito Kijeve dieną – susitikimas su Ukrainos kolega ir dėmesys Krymui
   Pirmąją G. Landsbergio vizito Kijeve dieną – susitikimas su Ukrainos kolega ir dėmesys Krymui
   Pirmąją G. Landsbergio vizito Kijeve dieną – susitikimas su Ukrainos kolega ir dėmesys Krymui

   Vasario 23 dieną ministras Gabrielius Landsbergis Kijeve susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, Ukrainos ortodoksų Bažnyčios vadovu metropolitu Epifanijumi ir neteisėtai Rusijoje įkalintų Ukrainos piliečių artimaisiais.

   Ministrai taip pat dalyvavo Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos paraštėse Ukrainos, Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Turkijos organizuotoje virtualioje diskusijoje, skirtoje aptarti žmogaus teisių pažeidimus Rusijos nelegaliai aneksuotuose Kryme ir Sevastopolyje bei tarptautinį atsaką į juos.

   Diskusijoje G. Landsbergis pabrėžė Rusijos atsakomybę už sistemines represijas prieš žmogaus teisių gynėjus, žurnalistus, pilietinės visuomenės atstovus, ypač – Krymo totorius, bei paragino tarptautinę bendruomenę tęsti politinį spaudimą Rusijai, reikalaujant užtikrinti žmogaus teisių apsaugą, paleisti neteisėtai įkalintus Ukrainos piliečius ir užtikrinti laisvą prieigą tarptautinėms žmogaus teisių stebėjimo misijoms.

   „Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas, kuriuo pripažįstama, kad Rusija kontroliavo Krymą jau nuo 2014 metų vasario 27 dienos, išsklaido mitą apie „taikų ir teisėtą Krymo prisijungimą prie Rusijos“. Tai stiprus teisinis argumentas, įrodantis Rusijos karinės agresijos Kryme faktą. Būtina imtis tolesnių veiksmų dėl Rusijos atsakomybės už žmogaus teisių pažeidimus pusiasalyje“, - kalbėjo G. Landsbergis.

   Lietuvos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikime aptarti dvišalių santykių klausimai, Rusijos vykdoma agresija prieš Ukrainą, situacija Sakartvele, Rusijoje ir Baltarusijoje, pasirengimas Ukrainos reformų konferencijai.

   G. Landsbergis pabrėžė nuoseklią Lietuvos paramą Ukrainos Europos ir euroatlantinei integracijai bei būtinoms reformoms. Ministrai aptarė ir pasirengimą Rytų partnerystės vadovų susitikimui. „Turime siekti ambicingos Rytų partnerystės darbotvarkės, suteikti laipsniškos integracijos į Europos Sąjungos vidaus rinką perspektyvą asocijuotoms partnerėms“, - teigė G. Landsbergis. Susitikime taip pat kalbėta apie kovą su dezinformacija, bendros istorinės atminties iniciatyvas, tolesnį bendradarbiavimą Liublino trikampio formate.

   Aptariant COVID-19 klausimą, Lietuva išreiškė supratimą Ukrainai dėl ją pasiekiančio nepakankamo vakcinų kiekio. Lietuva, kartu su kitais 12 ES užsienio reikalų ministrų kreipėsi į Europos Komisiją dėl sukūrimo mechanizmo, kuris padėtų Rytų partnerėms apsirūpinti vakcina taip pat inicijavo ir pasiūlė pagalbą Ukrainai, kai tik Lietuva turės galimybę ir bus pasiruošusi dalintis vakcinomis.

   Susitikime su metropolitu Epifanijumi ir neteisėtai Rusijoje įkalintų Ukrainos piliečių artimaisiais G. Landsbergis pažymėjo nepriklausomos ortodoksų Bažnyčios reikšmę Ukrainai. Sulaikytų ir įkalintų Ukrainos piliečių, tarp kurių yra nemažai Krymo totorių, artimieji papasakojo apie sunkias jų artimųjų kalinimo sąlygas ir kvietė tęsti tarptautinį spaudimą Rusijai dėl jų išlaisvinimo.

   „Lietuva nuolat prisimena, kad Rusijoje neteisėtai kalinami Ukrainos piliečiai. Jų išlaisvinimo klausimas yra keliamas tarptautinėse organizacijose“, teigė ministras G.Landsbergis.

   Šokiruojančios žmonių istorijos mums primena, su kuo Ukraina susiduria kovos lauke. Su priešu, kuris ne tik pažeidžia, bet panašu, jog tiesiog nepripažįsta žmogaus teisių, kuriam nerūpi tarptautiniai įsipareigojimai dėl Ukrainos teritorijos vientisumo, jis nemato reikalo užtikrinti religijos laisvės Krymo totoriams ar kitiems tikintiesiems ukrainiečiams. Tai visiškai prieštarauja ES vertybėms.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   ID_UA_HRC46.jpg

   Kovo 22-23 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų vyriausiąja žmogaus teisių komisare, kuriai atstovavo jos pavaduotoja Nada Al-Nashif, dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje bei techninės pagalbos ir gebėjimų stiprinimo bendruosiuose debatuose.

   Daugiašaliai santykiai »

   Vasario 26 dieną, Ukrainoje pažymint Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dieną, Užsienio reikalų ministerija reiškia tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose. Griežtai smerkiame prieš septynerius metus prasidėjusią ir vis dar besitęsiančią Rusijos Federacijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei įvykdytą Krymo ir Sevastopolio neteisėtą aneksiją, grubiai pažeidžiant tarptautinės teisės normas.

   Kalbos, pareiškimai »
   IMG-20210224-WA0019.jpg

   Vasario 24 dieną, tęsdamas vizitą Ukrainoje, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir kitais aukštais šalies pareigūnais.

   Dvišaliai santykiai »
   Susitikimas su UA.jpg

   Vasario 4 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasyliu Bodnaru. Pokalbyje aptartos Lietuvos ir Ukrainos dvišalės darbotvarkės aktualijos, Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos santykiai, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose klausimai.    

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_0408.jpg

   Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvavo antrajame „Liublino trikampio“ formato susitikime, kuris dėl pandemijos vyko nuotoliniu būdu.

   Daugiašaliai santykiai »

   Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvaus „Liublino trikampio“ formato vaizdo konferencijoje.

   Daugiašaliai santykiai »