Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

N. Germanas: Sėkminga kova su COVID-19 pandemija neįmanoma be stipraus ir vieningo tarptautinio ES atsako

Sukurta 2020.04.09 / Atnaujinta 2020.04.09 10:38
  N. Germanas: Sėkminga kova su COVID-19 pandemija neįmanoma be stipraus ir vieningo tarptautinio ES atsako

  Balandžio 8 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas vaizdo konferencijos būdu dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kuriame dėmesys buvo skirtas pagalbai besivystančioms šalims kovoje su Covid-19 pandemija. Susitikime buvo diskutuojama, kaip būtų galima sušvelninti šalių patiriamus ekonominius ir socialinius sukrėtimus.

  Susitikime nutarta, kad veiksminga kova su Covid-19 įmanoma tik tarptautiniu lygiu, veikiant greitai, lanksčiai ir vadovaujantis solidarumo principu, o ES ir valstybių narių pastangos neduos pakankamų rezultatų, jeigu nepadėsime kitiems.

  Viceministras Neris Germanas parėmė ES institucijų siūlymus dėl veiksmingesnio bendrų veiksmų koordinavimo teikiant pagalbą šalims partnerėms. Ministrai itin palankiai įvertino siūlymus užtikrinti koordinuotą teikiamos pagalbos viešinimą, nes tik tokiu būdu Europos Sąjunga bus matoma ir vertinama, o jos pastangos kovoti su kai kurių trečiųjų šalių skleidžiama dezinformacija bus žymiai efektyvesnės.

  N. Germanas taip pat atkreipė dėmesį į būtinybę daugiau dėmesio skirti ES Rytų kaimynystės šalims, taip pat Vakarų Balkanams pažymėdamas, kad ES pastangos kovojant su Pandemija tarptautiniu lygiu nebus veiksmingos, jeigu pirmiausia nepadėsime artimiausiems kaimynams, ypač ES rytuose.

  Lietuva taip pat paragino ES institucijas imtis aktyvesnės lyderystės ir siekti didesnio valstybių narių vidinio solidarumo kovoje su COVID-19. „Sėkmingai padėti kitiems galėsime tik tuomet, jeigu gebėsime tinkamai padėti patys sau“, - pabrėžė N. Germanas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Gegužės 20 dieną Lietuvos Vyriausybė priėmė sprendimą skirti 100 tūkst. eurų Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Pensilvanijos valstijai. Už skirtas lėšas bus perkamos Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės šios valstijos medikams bei kitų kasdien žmonių gyvybes gelbėjančių tarnybų darbuotojams.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_4550.jpg

  Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Gegužės 13 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Portugalijos užsienio reikalų ministru Augustu Santosu Silva. Ministrai aptarė savo šalyse taikomas karantino priemones.

  Dvišaliai santykiai »

  Gegužės 13 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generaliniu sekretoriumi Tedru Adhanomu Ghebreyesu. Pokalbio metu aptartos kovos su COVID-19 pandemija aktualijos, Taivano dalyvavimas PSO bei galimas pakvietimas į Pasaulio sveikatos asamblėjos susitikimą gegužės 18 dieną.

  Daugiašaliai santykiai »

  Nuo gegužės 13 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Frankfurto prie Maino (Vokietija) kryptimi iš Vilniaus atnaujina „Lufthansa“ oro bendrovė. Bendrovė dėl skrydžių atnaujinimo leidimo Vyriausybės nustatyta tvarka kreipėsi dar balandžio 7 dieną.

  Konsulinės naujienos »

  Baigus visas reikalingas diplomatines procedūras, Lietuva oficialiai įsitraukia į naujai Japonijos mokslininkų sukurto vaisto „Avigan“ klinikinius tyrimus. Tikimasi, kad šis naujasis vaistas padės įveikti COVID-19 ir sustabdyti jo plitimą.

  Dvišaliai santykiai »