Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Maskvoje surengta ekspertų diskusija apie svarbiausias Rusijos vidaus politikos aktualijas

Sukurta 2019.10.29 / Atnaujinta 2019.10.29 12:59
   Maskvoje surengta ekspertų diskusija apie svarbiausias Rusijos vidaus politikos aktualijas
   Maskvoje surengta ekspertų diskusija apie svarbiausias Rusijos vidaus politikos aktualijas

   Spalio 28 dieną Lietuvos ambasada Maskvoje surengė diskusiją, kurios metu Rusijos politikos ekspertai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai su užsienio valstybių diplomatais pasidalijo  įžvalgomis apie Rusijos gyventojų požiūrį į šalyje vykstančius procesus, naujus veidus ir idėjas Rusijos politikoje.

   Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas pabrėžė, kad norint suvokti įvairius šalies politinio gyvenimo aspektus, Rusijoje dirbantiems diplomatams būtina naudotis įvairiais informacijos šaltiniais ir išklausyti įvairią nuomonę, todėl Lietuvos ambasada šį vakarą suteikė galimybę laisvam ir atviram nuomonių apsikeitimui.    

   Renginio metu buvo apžvelgti politiniai, sociologiniai ir teisiniai pastarųjų Rusijos įvykių aspektai ir jų galimas poveikis tolesnei šalies politinei raidai. Vakaro pabaigoje visi susirinkusieji tylos minute pagerbė išvakarėse mirusio Rusijos rašytojo ir žmogaus teisių gynėjo Vladimiro Bukovskio atminimą.

   Tai – antrasis Lietuvos ambasados Maskvoje surengtas susitikimas su Rusijos ekspertinės visuomenės atstovais. Pirmasis renginys vyko 2018 metais ir buvo skirtas Rusijos žodžio ir susirinkimų laisvę reglamentuojančių teisės aktų analizei.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Auswaertiges Amtphotothek - 2.jpg

   Rugpjūčio 27-28 dienomis Berlyne vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime buvo aptartos ES ir Rusijos santykių perspektyvos bei būdai sumažinti įtampą rytinėje Viduržemio jūros dalyje.

   Daugiašaliai santykiai »
   110094250_3673577732658847_2086909653789217158_o.png

   Prisimindama prieš šešerius metus įvykusią lėktuvo MH17 katastrofą, Lietuva solidarizuojasi su aukų artimaisiais ir remia jų bei Nyderlandų vyriausybės pastangas siekti Rusijos atsakomybės už šią tragediją pripažinimo Europos žmogaus teisių teisme, taip pat ir Nyderlandų šiemet pradėtą 4 įtariamųjų teismo procesą. Šios tragedijos kaltininkai turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

   JT Saugumo Taryba »

   Liepos 3 dieną, reaguodama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją dėl nustatytų rimtų aplinkosauginių pažeidimų Baltijos jūros kontinentiniame šelfe esančioje naftos gavybos platformoje D-6, Lietuvos užsienio reikalų ministerija perdavė verbalinę notą Rusijos Federacijos ambasadai Vilniuje.

   Naujienos »
   IMG_9659.jpg

   Birželio 25 dieną Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas susitiko su Maskvos lietuvių bendruomene. Ambasadorius susipažino su Maskvos lietuvių jaunimu, čia dirbančiais verslininkais ir menininkais, lietuviškos mokyklos, Lietuvių kalbos draugijos, Maskvos lietuvių katalikų atstovais. 

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Birželio 18 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam išreikštas gilus susirūpinimas dėl Rusijos Valstybės Dūmoje svarstomo įstatymo projekto, kuriuo norima atšaukti 1989 metų SSRS liaudies deputatų priimtą sprendimą pripažinti slaptuosius Molotovo-Ribentropo pakto protokolus teisiškai nepagrįstais ir negaliojančiais.

   Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
   E. Bajarūnas (dešinėje).jpg

   Gegužės 26 dieną paskirtasis Lietuvos ambasadorius Eitvydas Bajarūnas įteikė skiriamųjų raštų kopijas Rusijos Federacijos užsienio reikalų pirmajam viceministrui Vladimirui Titovui ir pradėjo formaliai eiti Lietuvos ambasadoriaus šioje šalyje pareigas.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »