Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Lenkijos diplomatai Baltarusijoje pagerbė 1863 m. sukilimo dalyvių atminimą

Sukurta 2021.01.23 / Atnaujinta 2021.01.23 12:29
  Lietuvos ir Lenkijos diplomatai Baltarusijoje pagerbė 1863 m. sukilimo dalyvių atminimą

  Sausio 22 dieną Lietuvos ambasados Baltarusijoje laikinoji reikalų patikėtinė Asta Andrijauskienė ir Lenkijos ambasados Baltarusijoje laikinasis reikalų patikėtinis Marcin Wojciechowski kartu pagerbė 1863 metų (Sausio) sukilimo dalyvių atminimą. Sukilimo dalyvių palaidojimo vietoje Plebanėje padėtos gėlės, uždegtos atminimo žvakutės.

  Plebanėje palaidoti vienas iš sukilimo vadų Julijanas Bakšanskis, kuris per 39 savo gyvenimo metus buvo du kartus buvo išsiųstas iš Baltarusijos už aktyviai reiškiamą pilietinę poziciją, ir vis tiek kaskart sugrįždavo. Taip pat Rafalas Mališevskis, Liudvikas Jamontas ir Leopoldas Bankovskis. Jų amžinojo poilsio vietoje pastatytas paminklas.

  Bendra lietuvių, lenkų ir baltarusių kova prieš priespaudą - ne tik istorinis prisiminimas. Sukilėlių šūkis “Už jūsų ir mūsų laisvę” šiandien kaip niekada aktualus.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Ministro palaikymas Marfa Rabkova.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paragino Baltarusijos teisėsaugą nedelsiant ir besąlygiškai paleisti visus politinius kalinius.

  A. ir I. Luckievičių kapas.jpg

  Kovo 25-ąją, minint Baltarusijos Laisvės dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja Rasų kapinėse pagerbė kovotojus už Baltarusijos laisvę.

  Dvišaliai santykiai »

  Kovo 25 dieną, solidarizuojantis su Baltarusijos žmonėmis, šiandien švenčiančiais Laisvės dieną, reaguojant į nuolatines Baltarusijos režimo vykdomas sistemines represijas prieš savo šalies visuomenę ir palaikant demokratinius Baltarusijos žmonių siekius, Lietuva, Latvija ir  Estija  išplečia užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Baltijos šalių teritorijas, nacionalinius sąrašus.

  Ministerijos naujienos »

  Šiandien, kovo 24 dieną, įsteigta Tarptautinės atsakomybės platforma Baltarusijai (International Accountability Platform for Belarus), kurios tikslas – rinkti, dokumentuoti, verifikuoti ir kaupti įrodymus dėl šiurkščių žmogus teisių pažeidimų Baltarusijoje, režimo struktūrų vykdomų nuo 2020 metų rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų iki šių dienų.

  Daugiašaliai santykiai »

  Kovo 19 dieną vyko užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio vadovaujamos darbo grupės atominių elektrinių Lietuvos Respublikos kaimynystėje branduolinės ir radiacinės saugos ir aplinkosaugos klausimams dvišaliuose ir daugiašaliuose santykiuose nagrinėti susitikimas.

  Naujienos »
  UPR_BY.jpg

  Kovo 16 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT) biuro ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Žmogaus teisių tarybos Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės pranešimo Baltarusijai tvirtinimo renginyje.

  Daugiašaliai santykiai »