Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvoje prasideda „Afrikos dienos“

Sukurta 2019.05.20 / Atnaujinta 2019.05.20 13:28
  Lietuvoje prasideda „Afrikos dienos“

  Minint Tarptautinę Afrikos dieną, gegužės 25-ąją, kaip ir kasmet Lietuvoje rengiamas festivalis „Afrikos dienos“. Šiemet renginiai vyks nuo gegužės 20 dienos iki birželio 19 dienos. Festivalio lankytojai turės galimybę susipažinti su Afrikos žemyno šalių muzika, tradicijomis, verslo galimybėmis, plėsti supratimą apie šį žemyną, jo ryšius su Lietuva.

  Gegužės 20 dieną 17.30 val. Lietuvos nacionalinėje UNESCO komisijoje Vilniuje vyks pirmasis šių metų „Afrikos dienų“ renginys „Forumo teatras 2019: ,,(Ne)matoma: šeimos kaleidoskopas“, kurio metu profesionalūs aktoriai ir renginio dalyviai, pasitelkę interaktyvų forumo teatro žanrą, nagrinės jautrias su stereotipais apie Afriką susijusias temas. Rytoj renginys persikels į Kauno kūrybinę erdvę „4 Butas“.

  Gegužės 25 dieną  19 val. Mokytojų namų kiemelyje Vasaros terasoje Vilniuje vyks Afrikos dienų atidarymo koncertas „Africa Night 2019 – Mali Unite“, kurį tradiciškai organizuoja perkusijos studija „Afrikos būgnai“. Jau penktą kartą Vilniuje vyksiančiame renginyje šiais metais kartu su Lietuvos muzikantais gros ir šoks žymūs atlikėjai iš Malio petit Adama Diarra ir Saly Diediouf. Taip pat bus pristatytas naujas Gedimino Mačiulskio ir Viktoro Diawaros muzikinis projektas „Afrodelic“, derinantis tradicinę Malio muziką, elektroniką ir perkusiją. Vakaro metu susirinkusius svečius pasveikins Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Gegužės 28 dieną 9 val. Užsienio reikalų ministerijoje vyks tarptautinė konferencija „Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas: indėlis į Afrikos – Europos Sąjungos partnerystę“, kurioje bus aptariamos pirmosios Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo su Afrikos šalimis iniciatyvos, diskutuojama, koks galėtų būti Lietuvos vaidmuo Afrikoje vystomojo bendradarbiavimo srityje ir kaip mūsų šalis galėtų prasmingai prisidėti prie Afrikos ir Europos Sąjungos partnerystės. 

  Gegužės 29 dieną 11 val. Užsienio reikalų ministerija kartu su Tarptautinių santykių institutu organizuoja diskusiją „Lietuva ir Pietų Afrika: bendradarbiavimo perspektyvos“. Diskusijoje anglų kalba numatyta aptarti porinkiminę politinę ir ekonominę situaciją Pietų Afrikoje, PAR įtaką regione bei reikšmę Lietuvai. Diskusijoje dalyvauja akademinio bei verslo pasaulio atstovai, kurie pristatys savo įžvalgas bei aptars Lietuvos perspektyvas ir galimas bendradarbiavimo „nišas“.

  Birželio 5 dieną 17 val. Užsienio reikalų ministerija kartu su VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutu, Nacionaline UNESCO komisija ir UNICEF organizuoja diskusiją „Kas gelbėja ką? Kodėl manome, jog Afriką reikia išgelbėti?“. Diskusijos anglų kalba metu nevyriausybinių organizacijų atstovai ir akademikai diskutuos apie stereotipus teikiant humanitarinę pagalbą Afrikos šalims, dalinsis patirtimi ir gilinsis, kodėl paramą teikiančioms organizacijoms svarbu tinkamai komunikuoti apie savo veiklas Afrikoje. Diskusijoje dalyvaus ekspertai iš Lietuvos ir užsienio šalių.

  Birželio 19 dieną Mokytojų namų kiemelyje Vasaros terasoje „Afrikos dienas” savo koncertu uždarys vienintelė Lietuvoje „Afrobeat“ stiliaus muzikos grupė „Ojibo Afrobeat“.

  Visą „Afrikos dienos 2019“ renginių programą galite rasti adresu www.afrikosdienos.lt ir „Facebook“ paskyroje „Afrikos dienos“.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_5138.JPG

  Liepos 5 dieną užsienio reikalų ministerijoje ministras Linas Linkevičius kartu su Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovais atidarė Pasaulio lietuvių metams skirtą meno parodą iš „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijų.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  IMG_4869.JPG

  Liepos 5 dieną, 13.30 val., Užsienio reikalų ministerijoje (J. Tumo-Vaižganto 2, Vilnius) ministras Linas Linkevičius kartu su Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovais atidarys Pasaulio lietuvių metams skirtą vaizduojamojo meno parodą iš „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijų.

  Kultūros renginiai »
  2019_06_30_38.jpg

  Birželio 30 dieną Austrijos federalinio Kanclerio tarnyba Vienos literatūros namuose iškilmingai įteikė valstybinį apdovanojimą Austrijos žurnalistui, rašytojui, radijo laidų vedėjui, vertėjui ir dideliam Lietuvos bičiuliui Cornelius Hell už šiuolaikinių Lietuvos rašytojų ir poetų kūrinių vertimus iš lietuvių į vokiečių kalbą.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Birželio 6 dieną Lietuvos ambasada Pietų Afrikos žydų muziejuje Keiptaune pristatė parodą - „Vienas amžius iš septynių. Lietuva. Lite. Lita“. Meninė instaliacija, pasakojanti apie išskirtines žydų tautos istorijos detales nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės iki šiandieninės Lietuvos, į antrą pagal dydį šalies miestą atkeliavo iš Johanesburgo Holokausto ir genocido centro. 

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Birželio 11 dieną 13 val. Užsienio reikalų ministerijoje vyks Vasario 16-osios akto signataro, užsienio reikalų viceministro ir diplomato Petro Klimo (1891-1969) ir jo šeimos dokumentų ir nuotraukų archyvo perdavimas Lietuvos centriniam valstybės archyvui.

  Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Birželio 6 dieną Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose atidaryta garsaus Lietuvos ir išeivijos menininko Vlado Žiliaus (1939-2012 m.) fotografijų paroda „Amsterdam 80“.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata