Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ilgai lauktame filmų festivalyje „Febiofest“ Prahoje – lietuviškas filmas „Izaokas“

Sukurta 2020.09.18 / Atnaujinta 2020.09.18 19:36
  Ilgai lauktame filmų festivalyje „Febiofest“ Prahoje – lietuviškas filmas „Izaokas“

  Šį savaitgalį Prahos tarptautinis kino festivalis „Febiofest“, bendradarbiaudamas su Lietuvos ambasada Čekijos Respublikoje, pristato Lietuvos režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „Izaokas“ (2019). Kasmetinė kino šventė turėjo įvykti dar pavasarį, tačiau dėl pandemijos buvo atidėta.

  Lietuvai atstovaujantis filmas – „film  noir“ estetikos istorinė drama pagal to paties pavadinimo lietuvių prozos klasiko, išeivio Antano Škėmos apysaką. Tai pirmasis lietuviškas vaidybinis filmas, nagrinėjantis daug diskusijų pastaruoju metu keliančią temą – lietuvių vaidmenį Holokauste. Pagrindinius vaidmenis jame atlieka Aleksas Kazanavičius, Severija Janušauskaitė, Dainius Gavenonis. Režisierius Jurgis Matulevičius, trumpametražių filmų kūrėjas, už šį savo pilno metro kino debiutą buvo nominuotas Talino kino festivalio Geriausio debiuto prizui.

  27-ajame „Febiofeste“ festivalio organizatoriai tęsia tradicines programas, tokias kaip Industrijos dienos, skirtos kino profesionalams ir kino mokyklų studentams, ir šeštą kartą rengiama „Amnesty International Febiofest Award“ peržiūra, atkreipianti dėmesį į laisvės ir žmogaus teisių temas kine. Tarp šiemet pristatomų naujovių – Pagrindinis konkursas, kuriame rungsis 7 naujausi pasaulyje populiarėjančių režisierių filmai. Nauja ir Komedijos sekcija, į kurią atrinkti komediniai „art“ kinematografijos darbai šiuolaikinių įvykių temomis. Kai kurie filmai, pasibaigus festivaliui Prahoje, aplankys ir kitus Čekijos miestus.

  „Izaoką“ galima pamatyti rugsėjo 18, 19 ir 20 d. „Slovansky dum“ kino teatre.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_1215.jpg

  Balandžio 2 dieną Lietuvos generalinis konsulatas Sankt Peterburge (Rusija) kartu su Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija ir Rusijos etnografijos muziejumi atidarė unikalią parodą „Lietuvių Velykų tradicija“, skirtą tradiciniams pavasario švenčių simboliams.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

  Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  fot.jpg

  Kovo 18 dieną Lietuvos ryšių su Palestina biuro vadovas Bertas Venckaitis su Palestinos kultūros ministru Dr. Atefu Abu Saifu aptarė Lietuvos ir Palestinos bendradarbiavimą kultūros srityje.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_3291.jpg

  Gruodžio 9 dieną Lietuvos ambasada Japonijoje ir Tokijo Wasedos universitetas surengė konferenciją „Čijunės Sugiharos humanizmo paveldas ir pamokos“, skirtą Č. Sugiharos gimimo 120-osioms metinėms ir „vizų į gyvenimą“ išdavimo 80-mečiui.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Gruodžio 8 dieną Lietuvos ambasada JAV surengė tarptautinių konkursų laureato fotografo Tado Kazakevičiaus fotografijų serijos „Tai, ko nebebus“ virtualų pristatymą JAV auditorijai.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  4.jpeg

  Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis lankėsi Lietuvos savaitės renginiuose Hiracukos mieste. Renginių metu buvo rodomas reportažas apie Sugiharos namus Kaune, vyko lietuviškų produktų pristatymas, surengta nuotraukų ekspozicija.

  Dvišaliai santykiai »