Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius R. Motuzas susitiko su Uzbekistano užsienio reikalų ministru

Sukurta 2019.11.25 / Atnaujinta 2019.11.25 16:29
  Ambasadorius R. Motuzas susitiko su Uzbekistano užsienio reikalų ministru

  Lapkričio 21 dieną Uzbekistano užsienio reikalų ministras Abdulazizas Kamilovas Taškente priėmė kadenciją baigiantį ambasadorių Remigijų Motuzą.

  Ambasadorius R. Motuzas pažymėjo, kad jo rezidavimo laikotarpiu Uzbekistanas iš esmės pasikeitė. ,,Valstybė tapo lydere regione ir formuoja visiškai naują bendradarbiavimo su kaimynais politiką, deda daug pastangų stabilizuojant situaciją Afganistane. Įvairiose srityse vykdomos reformos paspartino ekonomikos liberalizavimą, pagerino investicinį klimatą, o valdžia tampa vis labiau prieinama kiekvienam Uzbekistano piliečiui,“ – sakė ambasadorius.

  Susitikimo metu ministras A. Kamilovas pasidžiaugė, kad tarp Lietuvos ir Uzbekistano aktyviai vystomi ekonominiai, kultūriniai ir žmogiškieji ryšiai, tarp šalių nėra jokių politinių problemų, mūsų pozicijos regioninių ir tarptautinių problemų atžvilgiu visiškai sutampa.

  Ministro A. Kamilovo nuomone, gerus santykius lemia ir tai, kad europinė užsienio politikos kryptis yra vienas iš Uzbekistano užsienio politikos prioritetų. Šiame kontekste buvo aptartos vykstančios derybos dėl naujo Europos Sąjungos ir Uzbekistano bendradarbiavimo susitarimo ir galima Lietuvos pagalba. R. Motuzas perdavė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos poziciją, kad galėtume teikti ekspertinę paramą sienų valdymo, teisės viršenybės, švietimo ir kitose srityse. 

  Ministras padėkojo ambasadoriui už jo asmeninį indėlį stiprinant abiejų valstybių santykius ir palinkėjo sėkmės tolesnėje diplomatinėje karjeroje.

  Lietuvos ir Uzbekistano diplomatiniai santykiai buvo užmegzti 1992 metų rugpjūčio 5 dieną. Lietuvos ambasada Maskvoje akredituota Uzbekistanui nuo 2014 metais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  LT2.jpg

  Airija, Bulgarija, Čekija, Estija, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Latvija, Lenkija, Lietuva, Norvegija, Rumunija, Suomija, Švedija ir Ukraina nepripažįsta kovo 22 dienos Sakartvelo (Gruzijos) Abchazijos regione surengtų vadinamųjų „prezidento rinkimų“ teisėtumo.

  Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »

  Kovo 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) Zagrebe, kuriame daugiausiai dėmesio skirta bendrai ES politikai Rusijos atžvilgiu.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG_9207-3.jpg

  Vasario 27 dieną Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Rusijoje Vytautas Žalys kartu su Europos Sąjungos, JAV, Kanados, Norvegijos ir kitų valstybių diplomatais padėjo gėles buvusio Rusijos vicepremjero ir žymaus opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymo vietoje Maskvoje. 

  Atstovybių naujienos »
  1.jpg

  Gruodžio 9 dieną Maskvoje buvo iškilmingai atidaryta rekonstruota Lietuvos ambasada Rusijoje. Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Užsienio reikalų ministerijos kancleris Laimonas Talat-Kelpša, ambasadorius Remigijus Motuzas ir bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius.

  Atstovybių naujienos »
  ESBO MT.jpg

  Gruodžio 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Bratislavoje (Slovakijoje) Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos susitikime akcentavo, kad ESBO regione svarbiausiu saugumo iššūkiu išlieka besitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą ir kitas kaimynines valstybes.

  Daugiašaliai santykiai »
  Mugė IMG-20191130-WA0002.jpg

  Lapkričio 30 dieną Lietuvos ambasada Maskvoje dalyvavo kalėdinėje  labdaros mugėje, kurios metu surinktos lėšos bus skirtos vaikų labdaros projektams. Dalyvavimas šiame renginyje yra gera proga pristatyti Lietuvą, jos kultūrą ir lietuviškąjį meną bei kulinarinį paveldą.

  Atstovybių naujienos »