Folkloro ansamblio „Gimtinė“ ir jaunimo kapelos „Šalcinukas“ meno vadovas

Sukurta 2014.07.01 / Atnaujinta 2014.07.02 09:06

Folkloro ansamblio „Gimtinė“ ir jaunimo kapelos „Šalcinukas“ meno vadovė – Angelė Bapkauskienė. Punskas Angelei labai artimas, nes tėveliai kilę iš pasienio gyvenviečių, ir meilė liaudies kultūrai atėjo natūraliai, per šeimą. Angelė prisimena, kaip būdama penkerių, po sunkaus trijų dienų darbo, išmoko groti akordeonu maršą ir valsą. Vėliau, nuo 12 metų, ji muzikos mokėsi Marijampolėje.

Po vidurinės mokyklos pasirinko masinių renginių režisūros studijas Vilniuje, studijuodama išmoko vertinti savo tautą, praeitį, vietą, kurioje gyvena. Po studijų gyventi ir dirbti sugrįžo į savo kraštą, dirba kultūros namuose. Pirmas darbas buvo liaudiškos muzikos kapelos subūrimas Sangrūdoje. Papildomai dar studijavo kultūros vadybą, kiek vėliau pedagogiką Vilniaus edukologijos universitete.

Darbus Punsko krašte Angelė pradėjo nuo pažinties su Punsko krašto šviesuole Nastute Sidariene, nuo Lenkijos lietuvių etninės kultūros draugijos pirmininkės Aldutės Vaicekauskienės kvietimo pasisvečiuoti.

Dirbant su Punsko etnografiniu ansambliu „Gimtinė“ ir „Šalcinuko“ muzikantų grupe bendromis pastangomis sukurta keletas programų: Velykinio lalavimo, Joninių apeigų, „Rugiapjūtės pabaigtuvės Krasnagrūdos dvare“ ir kitos. Su šiomis folklorinėmis teatrinėmis programomis dalyvaujama įvairiuose Lietuvos ir Lenkijos šventėse. Programa „Rugiapjūtės pabaigtuvių Krasnagrūdos dvare“ kolektyvams pelnė Liublino miesto burmistro premiją ir kompetentingos komisijos pripažinimą už daugiaplaniškumą ir apgalvotą apeigų vaizdavimą. Vienas iš reikšmingiausių įvykių „Gimtinės“ ansamblio gyvavime yra 2011 m. gauta Aukso paukštė. Pastaraisiais metais Angelė subūrė ir dirba dar ir su sutartinių giedotojomis „Saulalės“.